Tunnustusauhind „Lastega ja lastele“

Aita tunnustada lapsi, noori ja täiskasvanuid, organisatsioone ning ühendusi, kes oma algatuste või pikaajalise tegevusega on oluliselt panustanud laste ja noorte heaolusse!

Taotlus kandidaadi esitamiseks

Vinski tembud tõid äratundmisrõõmu

25.06.2018

Jaanikuu lõpus külastasid Eesti asendus- ja turvakodude lapsed SEB Heategevusfondi kutsel Tartus Laulupeomuuseumi siseõues mängitavat Suveteatri kogupereetendust „Üle linna Vinski“. Kohtuti lavastaja ja näitlejatega, nauditi suvepäeva Tartus jalutades, tehti pilti ja uudistati Tagurpidi maja.

Etendus oli hoogne ja naljakas. Elamusi jagus nii suurematele lastele kui ka päris pisikestele. Kui väikestele meeldisid ennekõike laulud, siis suuremad elasid sündmustele kaasa, arutledes pärast ka etenduse õpetliku sõnumi üle. Nii mõnigi laps tundis üle linna Vinskis natuke ka ennast ära.

Uutele teatrilistele jättis kustumatu mälestuse see, et peale etendust sai koos osalistega pildistada ning autogramme küsida. Pered kasutasid usinasti võimalust külastada Tagurpidi maja. Ka lapsed, kes olid seal varem käinud, tahtsid rõõmuga uuesti minna. Tagurpidi olekut nautisid kõik lapsed: päris väikesed silkasid vaimustunult ringi.

Pärast etenduse vaatamist oli lastel bussis pikk arutelu nii näitlejate kui etenduse teema ümber. Neile, kes teost enne lugenud polnud, oli „Üle linna Vinski“ raamatu kingiks saamine suurepärane üllatus. Õhtul kodus loeti seda unejutuks – nüüd juba veel ühe teatrikogemuse võrra rikkamana.

Loe pikemalt