Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Viissada turvakodulast saavad heategevuse tulemusel mõnusad jalavarjud

Õhtuleht

MTÜ SEB Heategevusfond alustab täna heategevuskampaaniat "500 paari jalanõusid turvakodude lastele!", lisaks kogub fond laste varjupaikadele ja turvakodudele muid vahendeid ning toetab üritustega laste arengut ja toimetulekut edaspidises elus.

"Halvad saapad tuletavad vaest lapsepõlve meelde ka siis, kui lapsest on saanud juba tubli täiskasvanu," ütles SEB Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi. „Et lapsed saaksid joosta, palli mängida ja liikumisest rõõmu tunda läbi aasta, soetatakse kampaania raames kogutud annetuste eest laste turvakodudele seekordse kampaaniaga 500 paari vajalikke jalavarjusid: saapad, kummikud, sandaalid, spordijalatsid jne."

Ortopeed, doktor Mihkel Mardna sõnul kasvab aasta aastalt laste hulk, kellel on erinevatest jaladeformatsioonidest tingitud vaevusi. Selle põhjuseks on sageli lapse jalale ebasobiva suurusega ja madala kvaliteediga jalanõu.

„Just kiire kasvu perioodil tuleb jälgida, et jalatsid oleksid paraja suurusega ega takistaks jala normaalse anatoomia ja biomehhaanika kujunemist, vaid vajadusel toetaks seda. Seega korraliku jalatsi kandmine nii sportimisel kui ka igapäevaelus mõjutab paljuski lapse jalgade ja kogu tugiaparaadi arengut. Kvaliteetsed jalanõud mitte ainult ei aita kaasa skeletilihassüsteemi normaalsele arengule, vaid aitavad teadvustada lapsele tema enda ja tema jalgade väärtust," sõnas Mardna.

Juuli lõpuni kestava kampaaniaga kutsub SEB Heategevusfond inimesi sõlmima laste toetuseks püsimakselepingut või tegema ühekordset annetust SEB Heategevusfondi arvelduskontole 10001000100012.

Samuti on võimalik toetada lapsi, ostes kampaania perioodil jooksujalanõud Sportland Runningu poest, kus igalt paarilt läheb 5 eurot turvakodude laste toetuseks. Avatud ka annetustelefon 900 5005 (kõne hind 3 eurot).

Kampaania kestab juuli lõpuni ja selle tulemused saavad teatavaks 31. juulil 2011.

Allikas: Õhtuleht

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv