Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Viieteistkümnes kampaania „Kingi asendus- ja turvakodude lastele ohutu ja rõõmus suvi!“

01.08.2013

Juunis ja juulis toimus viieteistkümnendat korda heategevuslik kampaania, mille pealkirjaks oli sel korral „Kingi asendus- ja turvakodude lastele ohutu ja rõõmus suvi!“

Vähendamaks uppumissurmasid, viisime sellel suvel läbi annetuste kogumise – kogutud rahaga koolitatakse asendus- ja turvakodudes viibivaid lapsi ja asutuste personali, et nad oskaksid ohte vältida ja abivajajaid aidata. Oma panuse veeohutusega seotud projektide teostamiseks andis 7162 suure südamega eestimaalast ja kahe kuu jooksul kogusime kokku 45 745 eurot.

Veeohutuse projekt asendus- ja turvakodudele koosneb neljast etapist. Mais ja juunis toimusid praktilised veeohutuse koolitused asenduskodude töötajatele, et tõsta nende ennetusalast teadlikkust. Juulis toimus veeohutuse päev lastele Tallinna loomaaias Rebasemäel, mis ühtlasi tähistas kogumiskampaania lõppu. Mänguline koolitus, milles osalesid peale päästetöötajate ka vahvad vetelpäästekoerad, õpetas lastele ja kasvatajatele, kuidas käituda ja mida teha, kui keegi on vees hätta sattunud. Septembrist detsembrini toimuvad ujumise algkursused erinevas vanuses lastele. Talveperioodi aga on plaanitud praktiline veeohutuse koolitus lastele, et üheskoos õppida tundma neid ohte, mida peidavad eneses talvised veekogud ja ohuolukorras käitumist.

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.