Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Veest sai paljudele lastele sõber eluajaks!

25.03.2018

Märtsi viimasel pühapäeval lustisid Eesti erinevate turva- ja asenduskodude lapsed SEB Heategevusfondi eestvõttel juba üheteistkümnendat korda Tallink Spa ja Conference Hoteli sünnipäeva puhul sealses veekeskuses. Basseinides ujumise, veemängude ja saunamõnude nautimise kõrval pandi kõrva taha ka veeohutuse tarkusi ja õpiti sukelduma.

Lapsed said osa võtta vees toimunud võistlustest ja mõnulesid saunas. Omamoodi väljakutseks ja vahelduseks oli välibasseini ujumine. Sukeldumiskursus toimus kahe instruktori juhendamisel ja koos täisvarustusega. Paljud poisid otsustasid, et just sellest võiks saada põnev hobi ka edaspidiseks. Nii mõnigi laps ületas sukeldudes oma veehirmu ja sai veega sõbraks. On ju hästi teada, et see sõprus kestab eluaeg!

Anestesioloog Piret Hermanson õpetas peredele, kuidas toimida, kui keegi uppuma hakkab. Lapsed kuulasid hoolega, mis neile räägiti. Kõik said omal käel teha kunstlikku hingamist ja omandasid uusi teadmisi, kuidas abistada teist inimest, kui temaga on juhtunud õnnetus. Tähelepanelikult kuulatu jäi ka hästi meelde. Nüüd nad teavad jälle natuke paremini, kuidas inimest päästa.

Vees sulistamine andis lastele palju positiivsust. Peale veepidu jagati teistega oma head tuju ja võimsaid emotsioone. Päeva lõpuks ei olnud lapsed üldse väsinud, vaid tulvil tohutut energiat, rahulolev pilk silmades ja kergus hinges. Nad said ju terve päeva vees möllata, palli mängida ja teiste lastega koos mängida. Nii mõnigi laps joonistas pärast spaas käiku veepidu meenutades palmi ja päikese – veepidu oli nagu troopiline puhkus välismaal!

Loe pikemalt

 

 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.