Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Veepidu Tallink Spas andis uusi kogemusi ja vajalikku veetarkust

26.03.2017

Märtsi lõpus said turva- ja asenduskodude lapsed üle Eesti osa SEB Heategevusfondi korraldatud traditsioonilisest veepeost Tallink Spas. Peale ujumise ja vees lustimise õppisid lapsed sukelduma, käisid saunas ja kordasid koos kasvatajatega üle veeohutuse põhitõed.

Lapsed tegid vees igasuguseid trikke. Vahepeal käidi nautimas saunamõnusid – seal oli mõnus puhata, sest vees sulistamine ja lustimine ju väsitab. Pisemad mängisid väikelaste basseinis, tundes rõõmu suure hulga veemänguasjade ja täispuhutavate ujumisvahendite üle.

Seekordse veepeo üks põnevamaid tegevusi oli sukeldumine/snorgeldamine, mida lapsed said proovida instruktorite käe all. Õpiti varustust selga panema ning lapsed said teada, et kui minna sukelduma, siis peab järgima kindlalt ettenähtud reegleid.

Taas tuletati meelde ka veeohutuse põhitõed. Tagasiteel koju nähtut-kogetut-õpitut arutades jõuti järeldusele, et olulisim tarkusetera oli „Ära käitu hoolimatult!“ Lapsed said aru, et alati tuleb jälgida, kuidas ja kus täpselt vette hüpata, millal kanda turvavarustust nagu ujumisrõngas ja kätised ning väiksematel silma peal hoida.

Päev suures soojas basseinis kulus Eesti halli ja kõledat varakevadist ilma arvestades kõigile marjaks ära. Lapsed võrdlesid Tallink Spa avarust, valgust ja soojust reisiga troopilisele saarele – eks ole rõõmutoovad, lõõgastavad ja jõuduandvad nii üks kui ka teine.

Loe pikemalt

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.