Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Veeohutuse päev Tallink Spa’s – et suvi saaks ohutult tulla!

22.03.2015

22. märtsil korraldas MTÜ SEB Heategevusfond koostöös MTÜ Vabatahtliku Reservpäästerühma ja Tallink Spa & Conference Hoteliga turva- ja asenduskodudes peatuvatele lastele veepäeva, mille eesmärk oli tõsta laste teadlikkust veeohutusest.

Juba kaheksandat korda kutsus Tallink Spa & Conference Hotel oma sünnipäeva puhul külla hoolekandeasutuste lapsed. Veeohutuse päevast võtsid sel aastal osa lapsed 22-st turva- ja asenduskodust üle Eesti: Tartust ja Elvast, Pärnust, Ida-Virumaalt, Tallinnast, Haapsalust, Jõgeva- ja Raplamaalt, Põltsamaalt ja Harjumaalt – kokku 185 särasilmset külalist.

Spaas tutvustati praktiliste ja mänguliste näidete abil veeohutuse põhitõdesid ja prooviti esmaseid päästevahendeid ning 50 last sooritasid märgiujumise harjutuse, saades lisamotivatsiooni oma ujumisoskuse edasiarendamiseks. Lapsed said teada, miks peab kandma päästevesti ning kuidas uppunut päästa ka lihtsalt käterätti ulatades, proovida elustamise võtteid ja päästerõnga loopimist.

Lastele meeldisid väga mullivannid, saunad, jäätisekokteilid ja välibassein. Mõni veekartlikum laps sai eraldi õpetust väiksemas basseinis, kus harjutati privaatselt ujuvmadratsiga veepeal püsimist. Toredalt ja õpetlikult sünnipäevapeolt saadi kaasa kingipakid ja ujumismadratsid.

Lapsed õppisid veepäeval kasulikke nippe ning oma ujumisoskust reaalselt hindama. Nii mõnigi laps sai üle veekartusest ning kõik, nii lapsed kui ka kasvatajad, panid kõrva taha palju kasulikke teadmisi uppuja päästmisest. Iga õppepäev on väga oluline, see paneb lapsed kaasa mõtlema, julgustab, suunab ja arendab, tõdesid kasvatajad.
 

Loe pikemalt

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.