Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Varjupaikade lapsed osalesid “Laululahingu” lindistusel

26.04.2008

Koostöös ETV-ga oli võimalus varjupaiga lastele korraldada meeldejääv pärastlõuna telemajas ja osaleda “Laululahingu” salvestusel. Kuna salvestus kestis hilise õhtutunnini, siis said seekord üritusest osa võtta suuremad lapsed.
Esmalt tehti lastele ekskursioon stuudiotes ja kostüümiladudes ning muudes põnevates paikades, mille olemasolust pole teleri taga saadet vaadates vähimatki aimu – need on 1. ja 4. stuudio, saadete eetrisse laskmise ruum ja dekoratsioonide ladu. Palju põnevust ning äratundmisrõõmu pakkus lastele saate “Terevisioon” stuudio, mis tundus päris väike võrreldes sellega, millisena me televiisorist oleme seda harjunud nägema. Kõige põnevam ruum oli nukutuba, kus seisid reas tegelased tuntud lastesaadetest: Kadekops, Kõige Suurem Sõber, Kessu ja Tripp, Sipsik ja nukud “Tammetõru seiklustest” ja “Mõmmi aabitsast”. Viimasena said lapsed piiluda lastesaate “Saame kokku Tomi juures” stuudiosse; seal vaadati kõik nurgatagused üle ja lapsed said teada, mis nende salapäraste uste taga on, kust saates kõik sisse ja välja käivad. Eriti tore oli muuseumis, kus oli palju äratundmisrõõmu: lapsed pidasid väga huvitavaks väikese ekraaniga televiisorit ja üllatuseks oli neile ka see, et kohvrisuurust telefoni peeti kunagi kõige väiksemaks telefoniks.
“Laululahingu” salvestus oli omaette elamus. Kõige rohkem meeldis muidugi see, et lapsed olid otse eetris ja nad said oma sõpradele lehvitada – see olevat laste sõnul kõige lahedam asi üldse. Salvestusel osales ka palju kooride fänne, kes rõõmsalt oma võistkonnale kaasa elasid ning stuudios vahva meeleolu lõid. Laste jaoks oli vahva ka see, et sai näha palju kuulsusi, kes ETV-s ringi liikusid.
Irene Peterson, Pereabikeskuse juhataja: “Sel lindistusel avastasin ühe lapse nõrkuse muusika vastu – ta ei suutnud istuda ilma muusikale kaasa elamata. Kuna tegemist on alles hiljuti varjupaika sattunud ja väga kinnise neiuga, siis on kasvatajatel temaga kontakteerumine raske, sest keegi ei tea veel, mis tüdrukule meeldib ja mis mitte. Aga kui ta nüüd istus minu kõrval, siis saime kahekesi ennast muusika rütmis kõigutada, plaksutada ja sõrmi nipsutada – meie juba paigal ei püsi, kui muusika mängib ja koor laulab. Loodan, et kui tulevikus igast üritusest leiaks kas või ühe nipi, kuidas mõnele lapsele lähemale jõuda, siis on kogu see finantseerimine ja töö ning vaev end suurelt ära tasunud!”

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.