Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Vargamäe lugu teatrilaval kõnetab ka tänaseid noori

28.10.2017

Oktoobri viimasel nädalavahetusel said mitme Eesti turva- ja asenduskodu lapsed osa Viljandi Ugalas mängitavast näidendist „Vai-vai vaene Vargamäe“. Pärast mõtlemapanevat teatritükki said lapsed piiluda ka lava taha ning kohtusid näitlejatega.

Etendus põhineb Eesti rahvuskirjaniku A. H. Tammsaare romaanil „Tõde ja õigus“, mis on laste jaoks mõistetavamaks mugandatud. Kuigi etendus oli huvitavalt lastepäraseks tehtud, polnud see tükk kergete killast. Kõlama jäi mõte, et liigne töötamine ilma armastuseta võib oodatud hea asemel hoopis õnnetuks teha: kõigile on vaja kallistusi, et elus hästi toime tulla.

Pärast etenduse lõppu toimus kohtumine laste ja näitlejate vahel, kus oli võimalus kavalehele autogramme küsida ning end oma lemmiknäitlejaga pildile jäädvustada. Elevust tekitas ka ringkäik värskelt renoveeritud teatrimajas: lapsed said teada, kus näitlejad harjutavad enne etendust, kus neile grimm tehakse ja kostüümid selga pannakse.

Lapsed tõdesid, et seekordne teater oli väga õpetlik ja tõsine. Tagasiteel arutleti, et tegelikult on elus armastusel ja hoolimisel väga oluline koht. Jõuti järeldusele, et üldse ei ole hea üksteisega pidevalt vaielda ja avaldati arvamust, et suureks saades ei tohi ära unustada, et pere on tööst ikkagi olulisem. Tore on, et see tõsine ja vahva elamus tekitas paljudes lastes veelgi suuremat huvi erinevate teatrietenduste vastu.

Loe pikemalt

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.