Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Vabatahtlikud

SEB Heategevusfondi eesmärk ei ole ainult raha kogumine, sama oluline on ka inimeste soov ise aidata. 2007. aasta suvel kutsus fond SEB töötajaid looma heategevusfondi toetuseks klubi, mis koondab inimesi, kes soovivad osa võtta ühisüritustest turvakodudes peatuvate lastega. Esimese üleskutse peale reageeris 20 tegusat inimest. Kui alguses olid vabatahtlikeks SEB töötajad oma laste ja pereliikmetega, siis nüüdseks on klubiga liitunud häid inimesi mitmest organisatsioonist. Soov pakkuda varjupaiga lastele kvaliteetaega koos täiskasvanuga on tänaseks fondi toetavasse klubisse kokku toonud juba üle 60 inimese.

SEB Heategevusfond rahastab laste vaba aja tegevusi ja korraldab erinevaid üritusi – see annab võimaluse pakkuda varjupaiga lastele kvaliteetaega täiskasvanuga, varjupaiga töötajate ja vabatahtlikega. See on aeg, mil täiskasvanud on oma igapäevasest töömeeleolust väljas, teises keskkonnas ja kogu tähelepanu on lastel. Väga oluline on last kuulata, temaga rääkida ja koos mängida. Need tegusalt rõõmsad hetked suurte sõpradega on lastele väga vajalikud.

Koostegemiste peamiseks eesmärgiks on laste ealise arengu toetamine ja nende toimetuleku tõstmine tulevases elus. Turvakodus peatuvad lapsed vajavad oma kõrvale täiskasvanuid, kellega koos huvitavaid asju ette võtta – kvaliteetaeg lapsega on kindlasti ka üks käitumisprobleeme ennetavatest teguritest. Koos lastega osaletakse spordiüritustel, käiakse kinos ja teatris, tehakse kõike seda, mis tavaperes elavatele lastele on loomulik osa lapsepõlvest – ja seda mitte vaid heategevuse “kõrghooajal” jõulukuul, vaid aasta ringi.

Paljud koostegemised on juba iga-aastaseks tavaks saanud – lumevabariigi ehitamine, kevadine ujumistrall, suvelõpu reis Helsingisse, sügisene suur kokanduspidu, detsembris toimuv piparkoogiralli jpm. Koos on õpitud esmaabivõtteid ja mängitud muusikutega jalgpalli, käidud loomaaias fotojahil ja turnitud seikluspargis, lustitud koos mustkunstnikega ja räpitud helistuudios, meisterdatud kuute loomade varjupaiga asukatele ning tehtud palju muud lõbusat ja kasulikku. Kõik võidavad, kui sõbrad aitavad!

Kui soovid lisainfot vabatahtlike klubi tegevuse kohta, kirjuta info@heategevusfond.ee.

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.