Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Uppumisohte tuleb osata lugeda

24.03.2013

Kuuendat aastat järjest kutsus Tallink Spa & Conference Hotel oma sünnipäeva puhul külla hoolekandeasutuste lapsi. Üritusest võtsid osa kaheksa turvakodu lapsed üle Eesti – Viljandist, Tartust, Ida-Virumaalt, Tallinnast ja Harjumaalt –, kokku 170 külalist.

Kevadist koolivaheaega lõpetaval ujumistrallil oli sel korral teemaks veeohutus ning mängude kaudu veeohutusalaste põhitõdede tutvustamine. Sellest rääkisid lastele MTÜ Vabatahtlik Reservpäästerühm veegrupi vabatahtlikud. Lastele tutvustati ka esmaseid päästevahendeid – päästevesti, viskeliini, päästerõngast jmt.

Laste lemmiktegevuseks ujumispäeval oli viskeliini kasutamise harjutamine ja tähtsaim mõte, mis nad sellest päevast kaasa võtsid, oli see, et uppuva sõbra päästmisel tuleb ulatada abikäena kindlasti mõni ese (kepp, rätik vmt), et uppuja ei tõmbaks päästjat vette kaasa ja lõpptulemusena oleks halvimal juhul kaks abivajajat.

Ujumiskursusest võtsid vabatahtlikena osa ka Naiste Korvpalli Meistriliiga korvpallurid klubidest Eclex, Audentese SG/Noortekoondis, Tallinna Ülikool ja AmEst Rapla.

Paljud veeõnnetused võiksid jääda toimumata, kui lastel ja meil täiskasvanutena oleks põhiteadmised veeohutusest ja just seda me soovime sellel aastal varjupaikade töötajatele ja seal peatuvatele lastele õpetada. Juba maikuus algavad fondi eestvedamisel veeohutuse koolitused turva- ja asenduskodude töötajatele –, et suverõõmude nautimine oleks kõigile asendushooldusel viibivatele lastele ohutu.
 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.