Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Üle-eestiline varjupaigalaste suhtlusteraapia laager

17.07.2010

Pärnumaal Uuedal toimus juunis varjupaigalaste suhtlusteraapia laager, mida korraldab ja rahastab SEB Heategevusfond. Laagris said kokku varjupaikades sel kevadel suhtlustreeningu päevadel osalenud lapsed.

Pärnumaal Uuedal toimus juunis varjupaigalaste suhtlusteraapia laager, mida korraldab ja rahastab SEB Heategevusfond. Laagris said kokku varjupaikades sel kevadel suhtlustreeningu päevadel osalenud lapsed. Enam kui 40 last olid Pärnus asuvast Pereabikeskusest, Haiba ja Kiikla Lastekodu varjupaigast ning Tartu Laste Turvakodust.

Vabatahtlik Krista Nõmmik Noraga  

Lastega tegeles loovterapeut Kulla Mänd. Varjupaikades viibivad lapsed on tihti kogenud raskeid olukordi, millega neil on keeruline toime tulla. Töö väikestes gruppides andis lastele teadmise, et ka teistel nendevanustel on samasuguseid probleeme ja nad ei ole oma murega enam üksi.
Lastel oli võimalus ennast ka kunsti kaudu väljendada. Üheskoos klubi vabatahtlikega maaliti klaasile ja portselanile ning valmis ühismaal. Vabatahtlikest oli teraapialaagris palju abi: lastele meeldis väljastpoolt tulnud, ilma eelarvamusteta inimestega aega veeta.