Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Üle-eestiline suhtlusteraapia laager turvakodude lastele

24.10.2011

Koolivaheaja esimestel päevadel toimus Varemurru puhkekeskuses Pärnumaal kolm päeva kestev üle-eestiline varjupaiga laste suhtlusteraapia laager. Neljandat aastat järjest toimunud laagris said kokku laste turvakodudes ja varjupaikades sel sügisel suhtlustreeningu päevadel osalenud lapsed ja noored.

Töö väikestes gruppides andis lastele teadmise, et ka teistel nendevanustel on samasuguseid probleeme ja nad ei ole oma murega enam nii üksi. Terapeut Kulla Mänd mõtiskles koos lastega selle üle, mis juhtub külmikuga, kui seda mitmeid kuid ei ava... Mis on see lõhn, mis sealt välja pääseb? Haiget tegevate tunnetega on nagu külmkapiga – kui ei luba endale tundeid, siis see teeb valu ning valu tuleb välja lasta.

Teraapialaagris viidi läbi ka psühhodraama elementidega filmitöötuba ja fotojaht. Töötubades tehti tööd soovide ja unistustega, mis aitavad seada eesmärke tulevikuks. Laagri teise päeva suurüllatajana tuli külla illusionist Jürgen Veber, kes innustas lapsi unistama ja seadma suuri eesmärke, mille poole püüelda.

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.