Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Üle-eestiline suhtlusteraapia laager turvakodude lastele

24.10.2011

Koolivaheaja esimestel päevadel toimus Varemurru puhkekeskuses Pärnumaal kolm päeva kestev üle-eestiline varjupaiga laste suhtlusteraapia laager. Neljandat aastat järjest toimunud laagris said kokku laste turvakodudes ja varjupaikades sel sügisel suhtlustreeningu päevadel osalenud lapsed ja noored.

Töö väikestes gruppides andis lastele teadmise, et ka teistel nendevanustel on samasuguseid probleeme ja nad ei ole oma murega enam nii üksi. Terapeut Kulla Mänd mõtiskles koos lastega selle üle, mis juhtub külmikuga, kui seda mitmeid kuid ei ava... Mis on see lõhn, mis sealt välja pääseb? Haiget tegevate tunnetega on nagu külmkapiga – kui ei luba endale tundeid, siis see teeb valu ning valu tuleb välja lasta.

Teraapialaagris viidi läbi ka psühhodraama elementidega filmitöötuba ja fotojaht. Töötubades tehti tööd soovide ja unistustega, mis aitavad seada eesmärke tulevikuks. Laagri teise päeva suurüllatajana tuli külla illusionist Jürgen Veber, kes innustas lapsi unistama ja seadma suuri eesmärke, mille poole püüelda.