Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Üle 7000 eestimaalase koolitasid endale päästja

Südasuvel ja kuumade ilmade saabumisel, mil on ujumisperioodi kõrghetk, on õige aeg üle korrata veeohutuse teadmised ja rääkida sellest, millele kõik lapsevanemad lastega vee ääres olles tähelepanu peaksid pöörama. Täiskasvanute ülesandeks on ennetustöö, et meie lapsed oskaksid ohte hinnata ja õnnetuste olukorras adekvaatselt käituda. Samuti peab täiskasvanu teadma, mida teha ohuolukorras, kui laps on oma ujumisoskust üle hinnanud ja ei jõua kaldale ujuda ning kuidas aidata sõpra nii, et päästja ei muutuks abivajajaks!

Juunis ja juulis toimus viieteistkümnendat korda heategevuslik kampaania, mille pealkirjaks oli sel korral „Kingi asendus- ja turvakodude lastele ohutu ja rõõmus suvi!“. Vähendamaks uppumissurmasid, viisime sellel suvel läbi annetuste kogumise – kogutud rahaga koolitatakse asendus- ja turvakodudes viibivaid lapsi ja asutuste personali, et nad oskaksid ohte vältida ja abivajajaid aidata. Oma panuse veeohutusega seotud projektide teostamiseks andis 7162 suure südamega eestimaalast ja kahe kuu jooksul kogusime kokku 45 745 eurot.

Veeohutuse projekt asendus- ja turvakodudele koosneb neljast etapist. Mais ja juunis toimusid praktilised veeohutuse koolitused asenduskodude töötajatele, et tõsta nende ennetusalast teadlikkust ning lapsi saatvad/toetavad täiskasvanud oskaksid ohuolukordasid ära tunda, neid vältida ja ka oma päästmisvõimeid õigesti hinnata. Koolitused viidi läbi Tallinnas, Tartus, Vinnis, Pärnus ja Narva-Jõesuus. Lisaks soetasime asutustele päästevahendeid (esmaabipakid, viskeliinid, päästerõngad).

Juulis toimus Tallinna loomaaias Rebasemäel veeohutuspäev lastele. See sündmus tähistas kogumiskampaania lõppu ja oli samas alguseks laste veeohutuse teadlikkuse tõstmisele, et tekitada neis huvi sügisel ja talvel plaanitavate tegevuste vastu.

Augusti lõpus algab ametlik registreerimine ujumiskoolitustele, et erinevas vanuses lapsed saaksid läbida ujumise algkursuse või tõsta oma ujumisoskust – tänaseks on ujumistreeningutel osalemise huvist teada andnud juba 150 last 20 asenduskodust. Talveperioodi on plaanitud praktiline veeohutuse koolitus lastele, et üheskoos õppida tundma neid ohte, mida peidavad eneses talvised veekogud ja meelde tuletada, kuidas seal ohuolukorras käituma peab.

Aitäh kõigile toetajatele!
Triin Lumi

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.