Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Turvakodude lapsed rattamaratonil

Neljas

SEB 14. Tartu Rattamaratoni lastesõitudel osalesid laupäeva pärastlõunal enama kui 2000 osaleja seas ka 50 turvakodudes peatuvat last.

Triin Lumi, SEB Heategevusfondi tegevjuht: „Sel aastal oleme turvakodude lastega võtnud osa mitmetest rahvaspordiüritustest (suusamaraton, Maijooks, Narva Energiajooks, Sügisjooks jt) ning tänane rattamaraton on lõpuürituseks turvakodude laste sportlikule suvele, mil SEB Heategevusfondi toel osaleti mitmetel spordipäevadel. Turvakodudes viibib palju lapsi, kelle rattasõidu debüüt toimus just selle rattamaratoni minirajal. Loodame, et rattapedaale vändates saavad turvakodudes peatuvad lapsed kergemini võitu oma hirmudest ja muredest.

Kümnene Anton Tallinnast ütles minimaratoni rajalt saabudes: "Mina igatahes tegin juba mitu päeva trenni ja harjutasin aktiivselt selleks maratoniks ning tegin tööd, et oma tänane esimene medal auga välja lunastada!"

Heade annetajate abiga on võimalik süstida spordipisik turvakodudes peatuvatesse lastesse ning nii saavad spordist tulevast positiivset energiast osa ka lapsed, kellel muidu selleks võimalusi ei ole.

Lisainfo:
2009. aasta suvel toimus kampaania "Aita jalgratas kokku panna!", milles kogutud annetuste eest osteti varjupaigas peatuvatele lastele jalgrattaid, lisaks kiivrid, pumbad, rattalukud, rattahoidjad ning helkurvestid turvaliseks liiklemiseks. Koostöös Liiklusohutuskeskusega korraldati ka hariv sõidukoolitus.

Augustis lõppes SEB Heategevusfondi kampaania „500 paari jalanõusid turvakodude lastele!“, mille käigus kogutud annetuste eest soetati turvakodudele lastele hädavajalikud jalanõud: tänavakingad, rihmikud, kummikud, talvesaapad jms. Fondi korraldatud kampaanias toetas varjupaiku ja kinkis seal viibivatele lastele positiivseid emotsioone kokku enam kui 6400 inimest. Kogutud rahast saavad tuge üheksa laste varjupaika: Tallinna Lastekodu Laste Turvakodu, Tallinna Lastekodu Väikelaste Turvakodu, Tallinna Laste Turvakeskus, Pärnus asuv Pereabikeskus, Sillamäe Laste Hoolekandeasutus Lootus, Narva Laste Varjupaik ja Tartu Laste Turvakodu, samuti Kiikla Lastekodus ja Haiba Lastekodus varjupaiga teenusel olevad lapsed.

Allikas: Neljas

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv