Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Teatrimaagia võlub põnevuse ja iluga

01.12.2018

Turva- ja asenduskodudes elavad lapsed lisasid 2018. aasta „teatrihooajale“ veel kaks vahvat etendust, veetes detsembrikuu esimesel laupäeval elamusterohked tunnid hirmsa lohe ja kauni balleti võlumaailmas: Draamateatris käidi vaatamas „Lohe needust“ ja Estonias „Pähklipurejat“.

„Lohe needuse“ etendus üllatas lapsi maagilise lavakujunduse ja -lahendustega. Palju elevust tekitasid paugud ja põnevust jagus ka suurtele lastele. Oli vahva näha, kuidas muinasjutuline näitemäng laste silmad särama pani. Pärast etendust said lapsed kohtuda näitlejatega, oma lemmikutelt autogrammi küsida ja pilti teha.

Balleti „Pähklipureja“ vaatamisest on saanud juba nagu jõuluaja traditsioon. Ilus muusika ja võrratu tants haarab alati laste meeli. Pärast etendust toimus ka tavapärane ekskursioon lava taga, kus lapsed nägid lähedalt dekoratsioone ja laval kasutatavat butafooriat.

Tasapisi tärkab lastes teatripisik – tehakse vahet, mis toimub draamaetenduses ja mis balletis. Lastes on juba kujunemas arusaam, et etendustel käimine ei ole mingi võõras asi: nad tahavad minna, ootavad iga etendust, võtavad nähtu vastu lugupidavalt ja saavad midagi uut, põnevat ja kasulikku.

 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.