Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Teatrikülastus: Ballett avas paljudele lastele tee teatri võlumaailma

10.03.2019

Teatrikuu teisel pühapäeval vaatasid Eesti turva- ja asenduskodude lapsed Estonias kogupereballetti „Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi“ – etendust, mis on mängukavas olnud juba üle kümne aasta.

Nii „vanad“ kui ka uued teatrisõbrad nautisid põnevat vaatemängu ning said uusi teadmisi ja kogemusi nii laval nähtust kui ka lavatagusest ringkäigust ja väikesest balletitunnist.

Iga teatrikogemusega kaasnevad ka uued teadmised – lapsed arutavad omavahel nähtut ja seostavad seda juba olemasolevate teadmistega. Ühele meeldib rohkem üks, teisele teine asi, aga on ka ühiseid meeldimisi ja lemmikuid, mis lisab teatrikogemusele ka suurema, ühise kooskogemise mõõtme.

Balleti juures on hea see, et laval toimuv on arusaadav ka siis, kui keelt veel väga hästi ei oska. Ühele teismelisele meeldisid lustakas tants, muusika ja tantsijate koreograafia. Teisele avaldas muljet balletti saatev orkestrimuusika. Nii mõnigi poiss ja tüdruk, kes enne suhtus balletti eelarvamusega, sai väärtusliku kogemuse, et see ei ole üldse igav, vaid võib olla väga põnev ja kaasahaarav.

Neis peredes, kus hoolega teatris käiakse, on iga etendus väga oodatud ja iga uus teatrikülastus toob majja elevust ja rõõmu. Lapsed suhtuvad erinevatesse etendustesse lugupidavalt – vastu aga saavad alati midagi uut, põnevat ja kasulikku.
 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.