Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Teater aitab lapsel oma emotsioone paremini mõista

03.03.2018

Märtsi alguses külastasid mitme Eesti turva- ja asenduskodu lapsed SEB Heategevusfondi eestvõttel Viljandi Ugala teatrit. Sedapuhku vaadati uuenduslikus kuues „Lumekuningannat“ – igihaljast lugu sõprusest ja armastusest. Enne etendust osalesid lapsed näitleja töötoas, pärast kohtusid laval olnud näitlejatega ning meisterdasid endale martsipanist maasika.

Teatris käisid sel korral Siimusti, Viljandi, Elva, Kiikla ja Tallinna perekodude ning Taheva Sanatooriumi lapsed.

Enne etendust osalesid lapsed töötoas, mille viis läbi Ugala näitleja Vilma Luik, kes rääkis lastele oma tööst näitlejana. Arutleti koos, kuidas näitleja ette valmistub ja milliseid oskusi ta vajab lisaks näitlemisele. Lapsed said kaasa teha sellistes mängudes, mida nad enne proovinud ei olnud: tuli tunnetada oma keha, usaldada partnerit ja kiiresti reageerida. 

Etendus oli visuaalselt efektne, särtsakas ja kõigile arusaadav. Selle sisu ja ülesehitus erines H. C. Anderseni muinasjutust, aga oli väga huvitav ja näitlejad tegid oma tööd hiilgavalt. Laval toimuv oli laste arvates tohutult põnev ja nad jälgisid kõike üksisilmi ja ilma nihelemata kuni lõpuni välja. Pärast etendust tehti koos oma lemmiknäitlejatega pilte ja võeti autogramme, mis oli nii mõnegi lapse jaoks uus kogemus.

Ugala maja keldrisaalis asuvas töötoas said lapsed Bonifatiuse gildi meistrite juhendamisel meisterdada martsipanist maasikaid. Lapsed said maasika-traditsioonist Viljandis rohkem teada. Martsipanist maasika valmistamine oli kõigile jõudumööda ja see tuli väga ilus. Saadi veel ühe kogemuse võrra rikkamaks. Alati on ju tore oma kätega midagi ära teha! 

Koduteel muljetati elavalt, kes oli kõige lahedam tegelane ning kiideti üksmeelselt uudset lahendust ja lahedat lavakujundust. Kasvatajad tõdesid taas, et just erinevad teatrikülastused on need, mida selle maailmaga kokkupuutunud lapsed alati pikisilmi ootavad, sest iga teatriskäik annab kuhjaga mõtlemisainet ja pakub elamusi. Ja need omakorda aitavad lastel oma emotsioone väljendada ning iseennast ja ümbritsevat maailma paremini mõista

Pikemalt loe: siit