Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Tartu rattamaraton tõi lastele spordi- ja eneseteostusrõõmu

14.09.2013

SEB 16. Tartu rattamaratoni lastesõitudel osalesid laupäeva pärastlõunal paari tuhande ratturi seas ka üle 50 turva- ja asenduskodus peatuvat last Tallinnast, Raplamaalt, Tartust ja Ida-Virumaalt. Suur rõõm on tõdeda, et võitjaks tuli sport!

Osalemine võistlusel, kus on stardipauk, kaasvõistlejad, piiritletud rada ja finiš ning medal ja auhinnakott, avaldab lastele kindlasti rohkem muljet, kui nii mõnigi julgeb välja näidata. Ent parimaks auhinnaks oli saavutustunne, mida kõik ühiselt jagasid, olenemata sellest, kes oli eespool ja kes jäi tahapoole. Kui alguses oligi lastel, nagu võistlustel ikka, sees hasart teistele ära teha, siis võistluse lõpuks oli see unustatud ja igaüks jutustas õhinal omaenda ainulaadsest kogemusest.

Mõnes asenduskodus on rattamaratonist saanud vahva sügisene traditsioon. Enne sõitu tehakse korda rattad ja vaadatakse üle varustus ning tublimad teevad suure innuga trenni.

Sportlik puhkepäev tõi lastele palju rõõmu – eriti uhked oldi oma medalite üle. Lapsed olid õnnelikud, et said endale ja teistele tõestada, et medalid ja kinkepakk olid ausalt välja teenitud.

 

 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.