Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Tartu Maratoni MINImaraton

27.02.2011

Veebruari lõpus näitasid varjupaikades peatuvad lapsed saja uhiuue suusapaariga sportlikke tulemusi Tartu Maratoni lastesõitudel, võisteldes 1100 noore suusataja seas. Väiksemad lapsed osalesid TILLUsõidul ja MINImaratonil, valides läbitavaks distantsiks kas 500 m või 1,5 km raja. Suuremad said end proovile panna 2 km või 4 km rajal. Maratonipäev oli laste jaoks tore väljakutse, milles oma vastupidavust ja võitlusvaimu näidata.

Paljude varjupaigas viibivate laste jaoks on see talv olnud esimene võimalus suuskadel sõitmist proovida. Siiras tänu kõikidele annetajatele, kelle toel soetasime laste varjupaikadele 100 suusapaari, et oleks võimalik maratonirajalt oma esimesed võidud koju tuua.

Oleme kindlad, et lumerohke talv ja maratonil võistlemise kogemus süstisid suusapisiku paljudesse lastesse. Julgeme lubada, et maratonil käimisest saab kindlasti üks uus tava SEB Heategevusfondi ja varjupaikade kasvandike koostegemistes. Rõõm uutest suuskadest ja vahvast võistlusest loob head eeldused selleks, et talv ei jää nautimata ega kingitud suusapaarid kappi seisma, vaid on juba järgmisel aastal esimeste hulgas taas minimaratoni rajal.