Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Talvise kampaaniaga kogusime 730 000 krooni

01.02.2009

Lõppes detsembris 2008 ja jaanuaris 2009 toimunud kampaania “Toeta lapsi, kellest vanemad ei hooli”, mille käigus koguti heategevuseks 730 000 krooni. Lisaks sõlmiti kampaania käigus heategevuse toetuseks rekordiline arv, ligi 1900 uut püsikorralduslepingut.

Täname südamest kõiki annetajaid ja püsitoetajaid, kes märkasid lapsi, keda tihtipeale ei märgata. Meie eesmärk on varjupaikade toetamisega kannustada vanemliku hoolitsuseta jäänud laste arengut ja toimetulekut tulevases elus. Kampaaniaga kogutud raha läheb Eestis tegutsevate laste varjupaikade ja turvakodude olukorra parandamiseks. Kokku on fondil nüüd pisut enam kui 6100 püsitoetajat. Fond on sõlminud koostöölepingu Tallinna Lastekodu Laste Varjupaiga, Tallinna Laste Turvakeskuse, Pereabikeskusega Pärnus, Narva Laste Varjupaiga, Sillamäel asuva Laste Hoolekande Asutusega Lootus ning Haiba Lastekodu ja Kiikla Lastekodu varjupaiga teenust osutava maja ja Tartu Laste Turvakoduga.

Toetusega finantseeritakse varjupaiga laste huvi- ja vabaajategevust, ostetakse koolitööks ja käsitööks vajalikke vahendeid ning mänguasju, lauamänge ja sportimistarbeid, korraldatakse erialaseid koolitusi varjupaiga töötajatele, võimaldatakse psühholoogilist nõustamist lastele, rajatakse mänguväljakuid ja remonditakse varjupaiga ruume jpm. Lisaks toetusrahade jagamisele korraldame koos fondi toetuseks loodud klubi vabatahtlike täiskasvanutega varjupaiga lastele arendavaid ja laste toimetulekuid toetavaid üritusi.

Varem on toimunud esmaabikoolitus koostöös Tallinna Kiirabiga, muinasjutuõhtu Onu Raivoga, muusikatöötuba räppar G-Enkaga, filmide valmistamine koos Kinobussi juhendajatega, suur kokanduspidu Tallink City hotellis, piparkoogiralli jpm.

Detsembris ja jaanuaris toimunud kampaania käigus kutsusime inimesi üles sõlmima püsimakselepingut varjupaiga laste pidevaks toetamiseks või tegema ühekordset annetust SEB Heategevusfondi arvelduskontole 10001000100012. Samuti oli kampaania ajal võimalik toetada lapsi, ostes Rimi kauplustes Atria Maks & Mooritsa, Liptoni, Tere või Domestose tooteid.
Kampaania käigus sai helistada ka annetustelefonil 900 5005 varjupaigas peatuvate laste abistamiseks (kõne hind 25 krooni). Annetustelefon on avatud aasta ringi.

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.