Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Tallinki veetrall: kuhjaga lustimist ja kapaga veeohutuse kogemust

20.03.2016

Juba üheksandat korda kutsus Tallink Spa ja Conference Hotel oma sünnipäeva puhul Eesti turva- ja asenduskodude lapsi SEB Heategevusfondi vahendusel külla veekeskusesse lustima. Märtsi eelviimasel pühapäeval toimunud veetralli vahepeal jagati lastele ja saatjatele veeohutuse tarkusi, sest suvi kõigi oma ranna- ja veemõnudega koputab kohe, kohe uksele.

Basseinivees aitasid sel korral lastele veeohutuse tarkusi lähemale tuua reservpäästerühma vabatahtlikud, G4S rannavalvurid ja meedik kiirabist. Lastele õpetati päästevestide kasutamist ja tutvustati päästevahendeid; näidati kergemaid viise, kuidas inimest vees transportida ja veest välja saada; pandi proovile väikeste ujujate vastupidavus, et mõista, kui petlikuks võib osutuda silmaga vahemaa hindamine, ning lõpuks õpetati lastele ja kasvatajatele, mida teha siis, kui juba õnnetus on juhtunud.

Lapsed said võimaluse oma teadmised proovile panna ja püüda ka ise inimesi päästa. Selge, et neile tundus see mänguna, aga lapsed õpivadki ju mängides, olles kiired ja nutikad uute oskuste omandamisel. Sellised kogemused jäävad lastele meelde ja see ongi oluline. Sama kehtib ka teiste tegevuste puhul. Ujuda meeldib lastele niisamagi, aga kui nad saavad ennast proovile panna mingites ülesannetes ja teha midagi uut, annab see ühe positiivse kogemuse juurde.

Lapsed jätsid meelde palju uut informatsiooni, aga kõige suurem rõõm oli neil loomulikult ujumisest ja vees möllamisest ning see, et oli võimalus ujuda ka õues ning seda … talvel. Sügava mulje jätsid ka erinevad saunad. Lastele meeldis, et basseinis oli võimalik kasutada nii palju erinevaid ujumistarvikuid, mida nad varem näinudki ei olnud. 

Kui varem arvas nii mõnigi laps, et on väga hea ujuja, siis rannavalvurite juhendamisel hakkasid ka enesekindlamad oma väga heas ujumisoskuses kahtlema ja anti lubadus enne tuttavas veekogus vastupidavust harjutada. Et vesi oleks ikka sõber, mitte vaenlane!

Loe pikemalt

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.