Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Suvistes jalgpallilaagrites osales 85 asendus- ja turvakodude last üle Eesti

01.09.2014

Eesti Jalgpalli Liit korraldas sel suvel juba seitsmendat korda 6–12-aastastele vutihuvilistele suvelaagrid, mis toimusid Eesti eri paikade – Tallinna, Laagri, Keila, Tabasalu, Kiili, Kose, Koeru, Viljandi, Põlva, Tartu, Ülenurme, Pärnu, Kihnu, Valga, Haapsalu, Vinni, Tamsalu, Võru, Iisaku, Toila, Väätsa, Ahtme, Narva, Kuressaare, Kärdla, Sillamäe ja Kilingi-Nõmme – jalgpallistaadionidel 9.–13. juunini ning 11.–15. augustini. EJL-i noorteprojektide juhi Teet Allase sõnul on jalgpallilaagrid laste hulgas väga populaarsed ning ka sel aastal osales seal üle 1500 lapse.

SEB Heategevusfondi toetusel said Eesti asendus- ja turvakodude lapsed registreeruda laagritesse tasuta. Juunis osales laagrites kokku 43 ja augustis 42 poissi-tüdrukut: Haiba lastekodust (2 last), Tallinna Lilleküla Keskusest (3 last), Tallinna Lastekodust (5 last), Järvamaa Lasteabikeskusest (5 last), Kohtla-Nõmme Lastekodust (4 last), Keila SOS Lastekülast (kahest majast kokku 9 last), SA Perekodust Viljandimaal (6 last), SA Elva Perekodust (neljast majast kokku 22 last), Vinni Perekodust (8 last), MTÜ Maria ja Lapsed asenduskodust Tudulinnas (kahest majast kokku 4 last), Valga Lastekodust Kurepesa (3 last), SA Taheva Sanatooriumist (4 last), Laste Hoolekande Asutusest Lootus (6 last) ning SA Tartu Perekodust Käopesa (4 last).

Asendus- ja turvakodude lastele andis jalgpallilaagris osalemine eelkõige palju positiivseid emotsioone. Sportlikku tegevust pakkuvad laagrid andsid lastele peale sporditegemise ka võimaluse eakaaslastega suhelda ning mõõtu võtta, kogeda hakkamasaamist väljaspool kodu ja näha põnevaid jalgpallivõistlusi.

Laagrist said osa võtta nii need lapsed, kes käivad jalgpallitrennis, kui ka lapsed, kellele see spordiala varem väga tuttav polnud. Laagritegevuses ei osalenud mitte ainult poisid, vaid ka paljud tüdrukud, kes ei jää kuttidele mänguväljakul sugugi alla. Paljusid lapsi ärgitas just see laager valima oma hobiks jalgpalli ja võib-olla tulevikus koguni tippsportlase karjääri poole püüdlema.

Muidugi oldi rõõmsad ka uute oskuste üle, mis laagrist kaasa saadi. Nii mõnigi poiss märkis ära, et kuigi talle meeldis olla rohkem väravavaht, oli ka ründajana ja ühtse meeskonnana tegutsemine vahva. Kõik lapsed rõõmustasid väga ka viimasel päeval saadud diplomite üle.

Pärast laagrit on peretöötajad märganud lastes ka hoopis rohkem püsivust ja nii mõnigi pisike noormees lubas kindlasti hakata sügisel jalgpallitrennis käima. Kokkuvõttes oli sellel lühikesel laagril lastele palju positiivset anda: hea ööuni ja tervislik ajaviide, huvi jalgpalli vastu ja soov edasi treeningutega tegeleda, uued sõbrad, meeskonnavaim ja see mõnus tunne, et „ma sain hakkama!“.

Loe pikemalt
 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.