Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Suvised jalgpallilaagrid innustasid sportima

07.09.2016

Juunis ja augustis veetsid tuhanded lapsed sportlikult aega erinevatel staadionitel palli taga ajades. SEB Heategevusfondi toel osalesid 62 poissi-tüdrukut turva- ja asenduskodudest ka sel suvel – nagu mitmel eelmiselgi – üle Eesti jalgpallilaagrites, kus kogenud treenerite käe all said vutioskusi nii alaga juba tegelevad kui ka jalgpallimurul veel „rohelised“ noored jalkaentusiastid.

Pikad laagripäevad harjutasid kindlast päevakavast kinni pidama ja kasvatasid iseloomu. Käidi kohtumas päris jalgpallimängijatega, matkati teletorni ning muidugi tehti nii kõvasti trenni, et jalad olid valusad. Väga vahva oli see, et sai mängida ka „päris“ jalkat A. Le Coqi staadionil. Trennid olid vaheldusrikkad: alati alustati soojendusharjutustest, millega kaasnes ka vastupidavustrenn jooksmisega, seejärel õpiti erinevaid võtteid – lööke, kaitsmist, ründamist.

Jalgpallilaager pani nii mõnegi noore füüsiliselt rohkem tegutsema, pakkudes head vaheldust arvutile. Tähtis koht oli laagris just eduelamusel. Kui mõni pall väravasse löödi, mainiti see õhtul kodus alati ära. Seda, et vahel tuleb ka kaotada, õpiti aktsepteerima. Laager ei suunanud küll kõiki lapsi jalgpalliga põhjalikumalt tegelema, aga paljud avastasid enda jaoks selle mängu võlud või said uut indu lemmikalaga edasi minna. Ka selleaastane laager näitas, et lapsed on alati valmis jalgpallilaagrisse minema, vutimäng on noorte hulgas populaarne!

Loe pikemalt

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.