Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Suvine piknik loomaaias ja “päris oma majad” laste varjupaikadele

01.08.2010

31. juulil lõppes heategevuslik kampaania “Toeta lapsi, kel ei ole oma kodu!”, mida tähistasime meeleoluka üritusega Tallinna loomaaias Rebasemäe piknikuplatsil. Kohal oli enam kui sada last üheksast laste varjupaigast üle Eesti – Tallinna, Tartu, Narva, Sillamäe, Kiikla, Harjumaa ja Pärnu varjupaikadest. Meeleolukast päevast võtsid sel korral osa ka püsipartnerina meie sõprade ritta lisandunud Tallinna Lastekodu imikute ja väikelaste varjupaiga lapsed vanuses 2-3 aastat, kes olid ürituse kõige väiksemad osalejad.

Kampaanias kogutud annetuste eest kinkisime varjupaikadele väikesed telkmajakesed ja hoovidesse puidust mängumajad koos sobiva mööbliga. Kaasahaaraval peol loomaaias lustiti koos Pipi ja fondi toetava klubi vabatahtlikega, söödi suuri pannkooke ning anti üle kingitused. Lastel oli võimalus osaleda töötoas, kus töömehe juhendamisel pandi üheskoos kokku mängumaja ning lauad ja toolid sinna sisse. Lapsed said oma majakestesse mõeldud mööbli kaunistada ise meelepäraste piltidega.

Mäng on laste töö. Varjupaigas peatuvatel lastel pole turvalist kodu oma päris elus, nüüd on neil võimalus mängumajas kodu mängimas käia. Mäng on tihtipeale ideaalpilt sellest, milline võiks olla üks õige kodu koos oma emme-issi toetava kaisutusega. Õnneks ei saa unistusi keegi ära võtta ja seni, kuni säilib mängurõõm, jääb alles ka unistus oma kodust. Mängumajad paigaldatakse varjupaikade hoovidesse augusti esimesel nädalal.

Videoklippi toimunud üritusest saad vaadata siit.

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.