Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Suvelõpureis Helsingisse

29.08.2012

Kuuendat aastat järjest toimus koostöös Tallink Grupiga asendus- ja turvakodudes peatuvatele lastele suvelõpureis Helsingisse. Sel korral külastasime Heureka teaduskeskust. Reisil osales sada last Eestimaa erinevatest piirkondadest – Tallinnast, Harjumaalt, Ida-Virumaalt, Tartust ja Viljandimaalt.

Kogu päev oli lastele silmaringi avardav ja paljudele täiesti uudne välisreisi kogemus: piiriületamine, laevasõit ja ekskursioonid, igapäevamenüüst erinev toit ning võimalus tavaperes kasvavate lastega võrdväärselt lustida. Elevust tekitasid nii laeva võimsad korstnad kui ka buffet-laud, kus sai päris ise endale meelepärast toitu valida. Laste arvates oli laev nagu väike linn, kus on poed, restoranid ja kohvikud.

Heureka teaduskeskus on põnev koht, kus keeruline saab lihtsaks ja nähtamatu nähtavaks. Lapsed said muuhulgas teada, kui pikk on soolestik, kas maakera pöörleb, mis tunne on olla maavärina ajal majas, milles seisneb Bermuda kolmnurga saladus, kas kõik on võimelised lamama 2335 naelaga fakiiri voodil, kuidas inerts mõjutab suurt WC-paberi rulli, kui suur on dinosauruse muna jpm.

Lapsed tõdesid, et maad ja rahvad on erinevad nagu ka keeled ja kombed. Andrus mõtiskles erinevate keelte üle, öeldes, et soomlased arvavad kindlasti, et meie räägime vigadega soome keelt ja eestlased omakorda, et soomlased räägivad vigadega eesti keelt.

Lastel oli suur huvi kõige vastu ja see ei raugenud hetkekski: terve päev oli täis uusi kogemusi ja avastamist, uudistamist ja lustimist, eneseleidmist ja maailmapildi avardamist.

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.