Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Suvelõpureis Helsingisse

26.08.2011

25. augustil korraldas SEB Heategevusfond turvakodude lastele 1-päevase reisi Helsingi loomaaeda. Koostöös Tallink Grupiga toimus suvelõpureis juba viiendat korda. Suured ja uhked laevad köidavad ju täiskasvanuidki nii esmakordsel kui ka korduval reisil ning lastele oli laevasõit eriti lahe – tegevused mängutoas, elavmuusika, diskolava ja tants, suured poed, restoranid jpm.

Kaheksane Robert, kes polnud varem laevaga sõitnud, seisis tekil ja jutustas elavalt: „Laevaga on nii tore sõita mööda merd, nii saame iga minutiga Soomele lähemale!“

Loomaaias jaguneti väikesteks gruppideks ja uidati ringi, kuidas meeldis, ikka ühe looma juurest teise juurde. Emotsioone oli palju, muu hulgas võrreldi Helsingi loomaaeda ka Tallinna omaga. Ühed olid veendunud, et meie loomaaed on palju parem, sest on näha rohkem loomi, teised arvasid vastupidi, sest pidasid tähtsaks, et Korkeasaaril on loomadel rohkem ruumi ja vabadust. Kõige enam meeldisid lastele tiiger ja lõvi. Karu aga oli lahke ja sai aru, mida temalt oodatakse ning demonstreeris oma graatsilisi poose. Väiksemad tüdrukud olid veendunud, et kui karu ei näe, poleks nagu loomaaias käinudki. Poisid olid eriti vaimustunud roomajatest ja putukatest – ega kõiki osanud vaadatagi, olid end nii hästi ära peitnud.

Laste tühjasid kõhtusid rõõmustas tagasiteel laeva lookas õhtusöögilaud. Lemmikuteks osutusid friikartulid ja jäätis. Rootsi lauas söömine oli laste jaoks üks meeldejäävamaid kogemusi reisist, teadjatena märgiti ära vägevad söögikohad ja toidud. Kui kõhud täis, jätkus lastel veel energiat ka mõtterännakuteks. Nad unistasid muuseumide ja tundmatute linnade külastamisest, tegid tulevikuplaane ja arutlesid võimaluste üle kohtuda huvitavate inimestega.
Reis oli elamusterohke ja paljud said „kirja linnukese”, et nüüd on ka tema Soomes käinud – see oli vahva päev täis uusi kogemusi.

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.