Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Suvelõpureis Helsingi loomaaeda

27.08.2009

Juba kolmandat aastat toimus SEB Heategevusfondi ja Tallink Grupi koostöös suvelõpureis Helsingisse. Kevadel toimus uue laeva Baltic Queen avamise puhul üritus Tallinki ja SEB klientidele. Traditsiooni kohaselt koguti üritusel raha heategevuseks, mida kasutasime taas sihtotstarbekohaselt – läksime lastega reisima. Tallink toetas reisi tasuta laevapääsmetega ning annetustest saadud raha kasutasime reisi läbiviimiseks (bussirent, muuseumipiletid, päevane toitlustamine jms).

Esimesel koostööaastal käisime huvikeskuses Heureka, möödunud aastal Sea Life’i meremuuseumis ning sel aastal uudistasime Korkeasaaril Helsingi loomaaia elanikke.

Laste jaoks on juba ainult merereis laevaga suur elamus. Paljudele neist oli see esimene reis välismaale ja nii mõnigi laps sai endale ka esimese passi või ID-kaardi.
Väike Nastja ja Edik kartsid alul väga, sest olid praamil esimest korda, aga kui hirmust oli võitu saadud, uurisid nad huviga läbi kõik korrused laeval ja leidsid julgust minna ka tekile, kus nad suure huviga vaatasid laevast mahajäävaid laineid ja möödasõitvaid laevu. Kui Helsingisse jõudsime, võtsime kohe suuna loomaaeda. Esmalt sõime seal kõhud täis ja seejärel oli pikalt aega saare ja sealsete elanikega tutvust teha. Kõiki lapsi hämmastasid mööda loomaaia kõnniteid jalutavad paabulinnud. Samuti jäid elavalt meelde punane pandakaru, tiigrid, roheline madu, lõvide perekond ja põhjapõdrad.

Kui lastega mööda Helsingit sõitsime, siis pidasid lapsed Soome pealinna palju huvitavamaks linnaks kui Tallinna või Pärnut, aga loomaaias tõdeti, et Tallinna loomaaed on parem – seal on ikkagi elevandid ning kõik on palju suurem, isegi ahvid on hoopis lahedamad ...

Reis mõjus teraapiliselt, sest laste jaoks olid olemas ka pühendunud täiskasvanud, kes kuulasid laste juttu ja selgitasid “tähtsaid maailma asju”. Nii mõnigi poiss ja tüdruk, kes on muidu vaikse ja endassetõmbunud loomuga, hakkas päeva lõpuks ise küsima, rääkima ja naeratama. Keskkonna muutus avas uued jooned neis, keda tihtipeale peetakse “potentsiaalselt probleemseteks lasteks”. Meie koostegemistel pole kunagi pahasid lapsi ega vajadust käskude ja keeldude järele. Igal lapsel on õigus tunda rõõmu!

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.