Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Suvelõpu reis Helsingi Linnanmäki lõbustusparki

01.09.2010

Tavapere laste suvi on täis koostegemisi oma perega, millest varjupaiga lapsed ilma on jäänud, sest neil pole kõrval kallist inimest, kellega koos maailma avastada. Juba neljandat aastat järjest sai teoks SEB Heategevusfondi korraldatud suvelõpureis varjupaiga lastele – sel korral lustisid lapsed Soomes Linnanmäki lõbustuspargis.

Varjupaigas peatuvad lapsed pole tavaliselt kodulinnast kaugemal käinud, see reis oli paljudele esimene välisreis elus. Kõik oli uus ja huvitav ning silmaringi laiendav – alates laevasõidust ja ekskursioonidest kuni igapäevasest erineva toiduni. Lapsed said südamest lustida, ilma et peaks täiskasvanu kombel mõtlema, kuidas oma eluga toime tulla. Laste jaoks oli see ka elu esimene lõbustuspargi külastus. Meie laste hulgas oli kõige populaarsem vabalangemise raketi atraktsioon.

Varjupaiga lastel täitus üks suur unistus – veeta lõbustuspargis muretu päev ja lustida nii palju, kui hing ihaldab. Kindlasti tunnevad lapsed end nüüd ka klassikaaslaste ja sõprade kõrval võrdsemana, sest ka nemad on nüüd reisinud.

Reisi Helsingisse korraldasime koostöös Tallink Grupiga. Reisist võtsid osa Tallinna, Harjumaa, Tartu, Pärnu ja Ida-Virumaa varjupaikade lapsed. Varasematel aastatel oleme koos varjupaiga lastega külastanud huvikeskust Heureka, meremuuseumi Sea Life ja Korkeasaari loomaaeda.