Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Suuuur koer!? Ei, hoopis jääkaru!

29.08.2017

Augusti viimasel nädalal said asendus- ja turvakodude lapsed üle Eesti SEB Heategevusfondi toel osa juba tavaks saanud koolieelsest Tallinna loomaaia külastusest. Peale vahvate karvaste ja suleliste vaatamise tunti rõõmu ka batuudil möllamisest ja näomaalingutest, nauditi pannkoogikõhutäit ja jäädvustati end koos pere ja sõpradega pildile.

Mõned väiksemad lapsed nägid loomi nii lähedalt esimest korda elus ning nende emotsioonidel ja küsimustel polnud otsa ega äärt. Lapsi huvitas, kus need loomad vabas looduses elavad, kuidas neid nimetatakse ning kuidas nende elu loomaaias kulgeb.

Laste vaieldamatud lemmikud olid ahvid: neid jälgiti kõige kauem ja ühtlasi loeti seintel olevatelt infotahvlitelt nende kohta palju põnevat. Lõbusaid ahvipärdikuid vaadates hakkasid ka lapsed lustakalt ringi kargama. Suurt imetlust äratasid ka elevandid ja kõik teised suured loomad.

Loomaaias näeb alati nii mõndagi uut, aga loomi vaadates said lapsed ka omavahel juba olemasolevaid teadmisi jagada. Siltidelt sai lugeda lisaks loomade-lindude elupaikade ja kommete kohta, nii saadi palju uusi teadmisi.

Loomaaia külastus oli mõnus vaheldus ja võimalus panna end kõrvuti looduse vägevamate esindajatega. Kindlasti on sellest reisist edaspidi kasu ka koolitundides.

 

 Loe pikemalt: siit

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.