Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Suusamaraton: Kes püüab kõigest väest, saab üle igast mäest!

14.02.2015

14. veebruaril osales SEB Heategevusfondi eestvedamisel ja toel Tartu Maratoni lastesõitudel 1429 noore suusaspordihuvilise hulgas ka 139 last asendus- ja turvakodudest üle Eesti. Sel aastal tabasid võistlusest osavõtjad kolm kärbest ühe hoobiga – läbiti eakohane võistlusdistants, nauditi veekeskuse mõnusid ja saadi suures sõbralikus suusaperes sõbrapäeva lainele.

SEB Heategevusfondi ja Klubi Tartu Maraton koostöös said sel aastal vanemliku hooleta lapsi talvespordivarustuse soetamisega toetanud maratoonarid sõita erikujundusega rinnanumbriga. Oma panuse andis tänavu 26 suusasõpra ning veebruari alguses jõudsid Tartu Maratonil osalejate ja fondi 7000 püsiannetaja toel lasteni 236 suusakomplekti, 130 uisupaari ja enam kui 400 kelku, et lastel oleks võimalik talverõõme nautida ning aktiivsest liikumisest osa saada.

Paljud väikesed maratonisõbrad olid oma 300-meetrisele kuni 1,8 km pikkusele võistlusrajale minnes suuskadel esimest korda elus, saades vahvast elamusest suurt innustust. Sellised kogemused pakuvad lastele kuhjaga positiivseid emotsioone, aitavad unustada argipäeva mured ja sukelduda hobimaailma – kõik see aga arendab laste iseseisvust, pealehakkamist, vastutuse võtmise tahtmist ja vaprust.

Iga start oli põnev, täis võistlushimu ja kerget ärevust. Iga väike peake mõtles: „Kuidas mul läheb?“ ja „Kuidas teistel minu pere lastel läheb?“ Omadele elati vapralt kaasa ja hoiti pöialt, aga ergutust jagus võõrastelegi. Kes parasjagu rajal suusatas, nägi vaeva selle nimel, et kaaslastest ette rebida. Sõbralik konkurents tingis nii mõnedki lumiseks kukutud põlved.

Maratonil oli positiivne atmosfäär, lapsed süstisid üksteisesse spordivaimu ning olid väga elevil. Tartu maratonil osales väga palju lapsi üle terve Eesti ja sellest ühtsustundest osasaamine valmistas lastele palju rõõmu.

Mõnele turvakodu lapsele oli see esimene kord elus suuskadega sõita – seega oli tegu erilise kogemusega ja nad olid selle spordipäevaga ülirahul. Need turvakodu lapsed, kes teistest osalejatest kiiremini sõitsid, said juurde enesekindlust ja heaolutunnet – need, kelle kogemus ja oskused veel vähesed, said aga motivatsiooni edasiseks harjutamiseks. See oli lastele suurepärane võimalus oma võimeid proovile panna ja paljud ootavad pikisilmil juba järgmist korda.
 

Loe pikemalt

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.