Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Suur suusapidu õpetab pingutusest rõõmu tundma

16.02.2019

Tartu maratoni lastesõidud on juba aastaid raudkindlalt turva- ja asendusperedes elavate laste spordikalendrisse kuulunud. Osalejaid jagus Eesti suurima talvise spordipeo eelõhtusse ka sel aastal – nii neid, kes enne käinud, aga ka algajaid suusahuvilisi, kellest mõni sai lauad alla esimest korda elus.

Sel aastal rõõmustas suusasõpru imeilus talveilm. Iga laps võis minna sõitma just seda distantsi, mis tundus talle kõige võimetekohasem: tähtis on see, et sportimisest saaks rõõmu tunda. Mõõdukas pingutus teeb medali veel läikivamaks ja enesetunde priimamaks – kel kord selline kogemus olemas, leiab endas ka edaspidi tahtmist ennast proovile panna.

Lapsed andsid endast maksimumi ja olid finišisse jõudes üsna väsinud, aga õnnelikud – nii eneseületuse kui ka oma saavutuse üle. Paljud lapsed osalesid Tartu maratoni lastesõitudel sel aastal esimest korda ja olid silmanähtavalt elevil, kuigi ka pisut ebakindlad – et kas ikka jaksavad finišini vastu pidada. Teised lapsed julgustasid neid ja rääkisid, et oluline on osalemine, mitte tulemus.

Pärast sõitu kosutati end maitsva einega Dorpati hotelli restoranis. Iga suusaraja läbinud laps sai fondilt kingituseks ilusad villased sokid. Ja päeva parim auhind oli paljude arvates mõnus lõõgastumine Aura veekeskuses. Kingituseks saadud villased sokid läksid aga sel õhtul kohe käiku – tagasisõidul olid need mõnusaks lõõgastuseks väsinud jalgadele.
 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.