Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Suhtlemislaager varjupaiga lastele

26.10.2008

Oktoobrikuisel koolivaheajal toimus Pärnumaal Reiu puhkekeskuses suhtlemislaager varjupaiga lastele. Laagris osalesid Pärnus asuva Pereabikeskuse, Tartu Laste Turvakodu ja Kiikla Lastekodu lapsed koos kasvatajatega. Kolme päeva jooksul õpiti, kuidas ennast ja teist toetada ning mõista, omandades uusi oskusi oma tunnetega toimetulekuks, juhendajaks oli terapeut Kulla Mänd. Tehti nii muusika- kui ka kunstiteraapial põhinevaid harjutusi. Vabal ajal mängiti ohtralt lauamänge.

Laagri lõppedes kirjutasid lapsed üles oma mõtteid sõprusest ja laagrist. 16-aastane Jaanus: “Tõeline sõber on see, kes ei reeda sind ja kellega saab olla nii heas kui halvas. Ma tean, et ta on lähedane ning hoiab saladusi.” 15-aastane Tiina: “Mulle meeldis laagris kõige rohkem see, et sain oma südame puhtaks rääkida ja mind kuulati ära, meeldis see, kuidas mind aidati mures.” 15-aastane Ave: “Õppisime, kuidas elus toime tulla ja rääkisime sellest, kui raske on lähedase kaotus. Ma tahaksin kindlasti, et selliseid laagreid tuleks veel ja et tuleks ka need lapsed, kes siin laagris olid ja kellega ma sõbraks sain”. 14-aastane Elina: “Suhtlemises sain ka paremaks, sest ma sain väljendada oma arvamust ja keegi ei naernud minu üle. Kui mul oli mingi mure, siis sain alati rääkida ja teised kuulasid mind.”

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.