Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Sügisjooks motiveeris lapsi sportima

08.09.2018

Tänavu toimunud Tallinna Maraton ja Sügisjooks on saja-aastase Eesti ajaloo osavõturohkeim spordisündmus, millest said SEB Heategevusfondi eestvedamisel osa ka turva- ja asenduskodude lapsed koos perevanematega. Väikesed jooksusõbrad panid end proovile Mesikäpa Lastejooksudel, suuremad 5 km ja 10 km distantsidel.

Sport on tänapäeva laste hulgas popp. Kui mõni laps osales jooksuvõistlusel esimest korda, siis paljudele turva- ja asenduskodude peredele on Sügisjooksul osalemine iga-aastane tava, mida pikisilmi oodatakse.

Kõik lapsed said finišis medalid ja olid oma saavutuse üle väga uhked. Usinalt tehti selfisid ja grupipilte. Mõnel lapsel on nendelt jooksudelt juba päris mitu medalit – ja kindel plaan on neid edasi koguda.

Lapsed said palju energiat, häid emotsioone ja kinnitust oma vastupidavusvõimele. Nüüd oodatakse pikisilmi järgmist võistlust. Kindlasti andis Sügisjooks lastele ka üleüldist motivatsiooni spordiga tegeleda.

Loe pikemalt