Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Spordipisik Tartu maratonilt

17.02.2018

Nii nagu igal aastal, osalesid paljude turva- ja asenduskodude lapsed üle Eesti SEB Heategevusfondi toel ka tänavusel lumerohkel Tartu maratonil. Iga osaleja sai kingituseks särgi ja kindad ning tavapäraselt lõõgastuti pärast sportlikku pingutust ja kosutavat kõhutäit Aura veekeskuses. Huvilised said uudistada ka Tagurpidi maja.

Iga laps sai valida sellise distantsi, mis tundus talle kõige võimetekohasem. Paljud lapsed osalesid juba mitmendat korda ja teadsid, mis neid ees ootab. Omajagu oli aga ka esmakordseid spordipidulisi.
Ühes turvakodus võttis sel aastal Tartu maratonist osa rekordarv lapsi. Suusatamine osutus küll raskemaks, kui arvati – üks tõusu koht pani osalejad tõsiselt proovile, kuid silme ees terendav veekeskuse külastus andis jõudu! Finišis olid aga noored suusatajad ütlemata õnnelikud.

Aura veekeskuses jätkus lusti ja möllu igaühele. Lapsed said mängida veekorvpalli ning mõnuleda mullivannides ja saunas. Huvilised käisid linnas ka Tagurpidi maja uudistamas.

Jätkutööna tõdeti, et kui algul pingutad ja pead endast viimase andma, siis pärast on nauding seda suurem. Kodus näitasid lapsed õhinal teistele oma medaleid ning rääkisid päevast. Hea on teada, et ükskõik, kuhu need lapsed tulevikus satuvad, saavad nad meenutada seda, et on Tartu maratonist osa võtnud. Küllap jääb paljudele ka spordipisik külge!

Loe pikemalt: siit