Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Smaragdlinna lugu aitab lastel unistada

21.10.2017

Oktoobri eelviimasel nädalavahetusel said mitme turva- ja asenduskodu lapsed üle Eesti SEB Heategevusfondi vahendusel osa Viljandi Ugala muusikalisest lastelavastusest „Võlur Oz“. Uus renoveeritud teatrimaja, hoogne etendus ja meeleolukas kohtumine näitlejatega jätsid lastele sügava mulje.

Paljud lapsed olid esimest korda Ugalas, kasutades enne etendust võimalust selle toreda majaga lähemalt tutvuda. Tänu heategevusfondile on peredel olemas kogemus, ja seega ka võrdlusmoment, teiste teatritega, aga siin tundus kõik nii uus ja huvitav.

Lastele meeldisid kõik tegelaskujud – viisakas Plekkmees, lõbus Hernehirmutis, arg Lõvi ja värvikad nõiad. Põnev oli vaadata, kuidas iga tegelane etenduse jooksul arenes ja leidis just selle, mida ta soovis. See pani lapsi ka enda soovide ja unistuste peale mõtlema. Lapsed arvasid, et ka päriselt võiks olla võlureid ja tore oleks, kui ühel päeval kuus läheks kõik soovid täide.

Pärast etendust said lapsed võimaluse pildistada end koos tegelastega ja küsida lemmiknäitlejatelt autogramme kingituseks saadud „Võlur Ozi“ raamatusse. Teatri juures õues sai ka pilti teha. Osa peresid pidas lossimägedes värskes õhus maha väikese pikniku, kus kinnitati keha ja jagati oma mõtteid teatrikülastusest.

Loe pikemalt