Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Smaragdlinna lugu aitab lastel unistada

21.10.2017

Oktoobri eelviimasel nädalavahetusel said mitme turva- ja asenduskodu lapsed üle Eesti SEB Heategevusfondi vahendusel osa Viljandi Ugala muusikalisest lastelavastusest „Võlur Oz“. Uus renoveeritud teatrimaja, hoogne etendus ja meeleolukas kohtumine näitlejatega jätsid lastele sügava mulje.

Paljud lapsed olid esimest korda Ugalas, kasutades enne etendust võimalust selle toreda majaga lähemalt tutvuda. Tänu heategevusfondile on peredel olemas kogemus, ja seega ka võrdlusmoment, teiste teatritega, aga siin tundus kõik nii uus ja huvitav.

Lastele meeldisid kõik tegelaskujud – viisakas Plekkmees, lõbus Hernehirmutis, arg Lõvi ja värvikad nõiad. Põnev oli vaadata, kuidas iga tegelane etenduse jooksul arenes ja leidis just selle, mida ta soovis. See pani lapsi ka enda soovide ja unistuste peale mõtlema. Lapsed arvasid, et ka päriselt võiks olla võlureid ja tore oleks, kui ühel päeval kuus läheks kõik soovid täide.

Pärast etendust said lapsed võimaluse pildistada end koos tegelastega ja küsida lemmiknäitlejatelt autogramme kingituseks saadud „Võlur Ozi“ raamatusse. Teatri juures õues sai ka pilti teha. Osa peresid pidas lossimägedes värskes õhus maha väikese pikniku, kus kinnitati keha ja jagati oma mõtteid teatrikülastusest.

Loe pikemalt
 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.