Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Seikluspargis Tom Sawyeriga ja õhutrassil hirme ületamas

20.08.2016

Tänavuse taasiseseisvumispäeva veetis osa Eesti asendus- ja turvakodude lapsi iseäranis seiklusrikkalt, vaadates Tartu Seikluspargis haaravat kogupereetendust „Tom Sawyeri seiklused“ ja proovides pärast omal nahal järele õhulennu pargi 300-meetrisel trassil.

Laste jaoks oli põnev, et lavastus toimub looduses. Esimestes ridades istujatele olid näitlejad peaaegu käeulatuses ja iga emotsioon jõudis nendeni väga võimsalt: seiklused, sõprus, armastus, võitlus headuse ja kurjuse vahel, valetamine, hirm ja õnnelik lõpp...

Igav polnud ka neil lastel, kes eesti keelt hästi ei räägi ja huviga jälgisid laval toimuvat ka need noored, kellel on raskem puue. Vaheajal sõid lapsed palavuse peletamiseks jäätist ning pärast etenduse lõppu kohtusid näitlejatega. Pärast etendust ja kehakinnitust said lapsed nautida seikluspargis 300 meetri pikkust õhusõitu, mida nautisid ka täiskasvanud saatjad ja pere pesamunadki.

See käik tõi nii lastele kui ka nende saatjatele omajagu avastamist, rõõmu ja ühist õppimist. Kaasahaarav ja põnev lugu tõi lastes esile selle, kui tähelepanelikud nad on ja haaravad asju lennult. Koduteel ja kodus räägiti sel korral palju sõprusest ja sõpruse tähendusest.

Iga pere sai fondilt kingituseks „Tom Sawyeri“ raamatu.

Loe pikemalt

 


 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.