Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Seikluspargi külastamine on lastele alati pidu!

22.06.2018

Enne jaanipäeva külastasid Eesti erinevates asendus- ja turvakodudes peatuvad liikumise ja seikluste sõbrad Kiviõli Seikluskeskust Ida-Virumaal. Päevale lisas vürtsi tuuline ilm, mis muutis füüsiliste väljakutsete seljatamise ka vaimselt veelgi võimsamaks kogemuseks.

Kiviõli mägi tundus lastele ikka väga võimas – oli jahmatav teada saada, et mägi on tekkinud ärapõlenud põlevkivituhast. Pered said ise aega planeerida ja lastega vabalt pargis ringi liikuda. Päev oli küll pikk, aga lõpuks ei tahtnud lapsed kuidagi koju minna. Lapsed, kes vahel on käitumisega kimpus, unustasid oma mured ja nautisid seikluslikku õhustikku täiel rinnal.

Alguses olid nii mõnelgi lapsel ka väikesed hirmud, mis hiljem tublilt ületati ning lõpptulemusena oli kõigil hea meel uutest kogemustest ja hakkama saamise tundest. Osavust sai harjutada skate-pargis, kõrgusekartust ületada seiklusrajal ning esimest korda sai proovida kopajuhi ametit. Virgemad käisid ära ka mäe tipus, kust avanesid imelised vaated ümbrusele.

Kiviõlis võis iga laps leida palju väljakutseid ja proovida midagi uut. See reis aitas leida hea koha pere vaba aja veetmiseks. Seikluspargis saadi aru, et meeskonnatöö ja läbirääkimised mängivad ühiskonnas tähtsat rolli.

Tugev tuul ja väikesed vihmasabinad lapsi ei heidutanud, eelmise päeva torm andis põhjust üle rääkida, millised ohud meid sellise ilmaga varitsevad. Sellest, kuidas see päev lastele meeldis, annab ilmekalt tunnistust ühe noormehe konstateering: „Ma ei suuda uskuda, et ma nii elevil olen!“

Loe pikemalt