Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Sajad lapsed osalesid Tartu maratoni lastesõitudel

16.02.2013

Suure suusapeo Tartu maratoni eel toimusid laupäeval Tähtvere pargis lastesõidud minimaratoni rajal. Suusarajal tuhises ka 150 last asendus- ja turvakodudest, läbides TILLUsõidul ja MINImaratonil distantse alates 540 meetrist kuni 5 kilomeetrini. Kohal olid lapsed Tallinnast, Pärnust, Harjumaalt, Tartust ja Tartumaalt, Viljandimaalt ning Ida-Virumaalt Sillamäelt, Narvast ja Kiiklast.


Paljud lapsed proovisid sel talvel suuskadel sõitmist elus esimest korda. Rajal näitasid oma oskusi ka kõige väiksemad ukerdajad, kes paistsid silma suure tahtmisega ja kellest noorimad olid 3-aastased. Stardi eel oli nii mõnigi lastest veendunud, et toob oma esimese medali koju. Viiene Nora Harjumaalt ütles: „Maratonimedalit on koht öökapil juba ootamas. Esmaspäeval lähen lasteaeda ka nii, et mu kaelas oleva medali sära pimestab mu õpetajaid!“

Fondi eestvedamisel osalesid asendus- ja turvakodudes peatuvad lapsed maratoni lastesõitudel juba kolmandat aastat järjest.

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.