Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Viissada vanemliku hoolitsuseta last saavad korralikud jalanõud

Neljas

Täna, lastekaitsepäeval algab MTÜ SEB Heategevusfond heategevuskampaania “500 paari jalanõusid turvakodude lastele.”

Fondi järjekorras üheteistkümnenda kampaaniaga kogutakse vahendeid laste varjupaikadele ja turvakodudele üle Eesti, aidatakse nii rahaliselt kui ka üritustega, mis toetavad laste arengut ja toimetulekut tulevases elus.

SEB Heategevusfondi tegevjuhi Triin Lumi sõnul tuletavad halvad saapad vaest lapsepõlve meelde ka siis, kui lapsest on saanud juba tubli täiskasvanu. Vahel on parema tuleviku ja heade mälestuste kinkimiseks vaja teha vaid väike samm – kinkida lapsele korralikud jalanõud.

"Kahjuks on meie ümber vanemliku hoolitsuseta lapsi, kelle unistusi takistab korralike jalanõude puudumine. Et lapsed saaksid joosta, palli mängida ja liikumisest rõõmu tunda läbi aasta, soetatakse kampaania raames kogutud annetuste eest laste turvakodudele seekordse kampaaniaga 500 paari vajalikke jalavarjusid: saapad, kummikud, sandaalid, spordijalatsid jne," ütles Lumi.

Juuli lõpuni kestava kampaaniaga kutsub SEB Heategevusfond inimesi sõlmima laste toetuseks püsimakselepingut või tegema ühekordset annetust SEB Heategevusfondi arvelduskontole 10001000100012.

Samuti on võimalik toetada lapsi, ostes kampaania perioodil jooksujalanõud Sportland Runningu poest, kus igalt paarilt läheb 5 eurot turvakodude laste toetuseks. Avatud ka annetustelefon 900 5005 (kõne hind 3 eurot). Kampaania kestab juuli lõpuni ja selle tulemused saavad teatavaks 31. juulil 2011.

Ortopeed dr Mihkel Mardna sõnul kasvab laste hulk, kellel on erinevatest jaladeformatsioonidest tingitud vaevusi, aastast aastasse. Selle põhjuseks on sageli lapse jalale ebasobiva suurusega ja madala kvaliteediga jalanõu.

"Just kiire kasvu perioodil tuleb jälgida, et jalatsid oleksid paraja suurusega ega takistaks jala normaalse anatoomia ja biomehhaanika kujunemist, vaid vajadusel toetaks seda," ütles Mardna. "Seega korraliku jalatsi kandmine nii sportimisel kui ka igapäevaelus mõjutab paljuski lapse jalgade ja kogu tugiaparaadi arengut. Kvaliteetsed jalanõud mitte ainult ei aita kaasa skeletilihassüsteemi normaalsele arengule, vaid aitavad teadvustada lapsele tema enda ja tema jalgade väärtust.”

Allikas: Neljas

Участвуй Благодарим Вас за помощь, если Вы уже поддержали нашу благотворительную программу или планируете сделать это в будущем! Заключите договор на постоянное платежное поручение на сумму 3 евро в месяц или помогите разовым пожертвованием.