Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Veikko Täär teab, kuidas tülinorijatega hakkama saada

Neljas

Läänemaal Roosta puhkekeskuses toimus kahepäevane üle-eestiline turvakodude laste suhtlusteraapia laager, mida korraldas ja rahastas MTÜ SEB Heategevusfond.

Koolivaheajal toimunud Teatri- ja suhtluslaagris said kokku laste turvakodudes ja varjupaikades peatuvad lapsed ja noored ning juhendajateks eneseavastuse teel olid näitleja Veikko Täär ja suhtekoolitaja Ülli Kukumägi. Laagris osales kokku üle 30 lapse Viljandi Lasteabi Keskusest, Haiba ja Kiikla Lastekodust, Tallinna Laste Turvakeskusest, Tallinna Lastekodu Laste Turvakodust ja Tartu Laste Turvakodust.

“Lapse töö on mäng. Lapsepõlv on lapsele kingitus ja kui laps ei oska seda avada, siis on meie ülesanne teda aidata. Tavaperes kasvanud last aitab ja toetab oma pere, meie laagri suhtlemismängud aitavad lastel avaneda ning nende eluteel olnud raskeid lõngakerasid harutada ja kerida,“ seletas SEB Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi.

Lastel oli võimalus mängulises vormis arutleda teemadel: kas on hea, kui sind kiidetakse, kas hädavaled on lubatud, mida arvata teisele tagasitegemisest. Samuti räägiti konfliktide olemusest ja nende lahendamisest, kuidas tülinorijatega hakkama saada, õpiti teisi kuulama ja enda mõtteid väljendama, kuidas klassi ees esineda jpm. Lapsed tegid laagris tööd ka soovide ja unistustega, mis aitavad seada eesmärke homsesse ja paremasse tulevikku.

Veikko Täär jagas teatritöötoas lastega lavasaladusi: "Loodan, et kõik lapsed lähevad laagrist kindlama meele ja suurema enesekindlusega. Usun, et nad tunnevad end väärtustatuna ning nüüd juba julgevad unistada paremast tulevikust!"

Lastega töötas suhtlemiskoolitaja Ülli Kukumägi: "Enesekindel esinemine ja ladus suhtlemine teistega, nii elus kui laval, on kaks väga vajalikku oskust, mida igaüks meist vajab. Töö lastega on parim viis aitamaks muuta meie kõigi homset päeva elutervemaks. Sõltub ju tänastest lastest ja nende mõttemaailmast meie ühiskonna homne nägu.“

Allikas: Neljas

Участвуй Благодарим Вас за помощь, если Вы уже поддержали нашу благотворительную программу или планируете сделать это в будущем! Заключите договор на постоянное платежное поручение на сумму 3 евро в месяц или помогите разовым пожертвованием.