Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Tugevad tippsportlased, kes jaksavad Pipi hobust tõsta

Neljas

Talvisel nädalavahetuse päeval võtsid turva- ja asenduskodudes viibivad lapsed ette reisi Otepääle, et osaleda pealtvaatajana murdmasuusatamise MK-etapil. Sellest ühisreisist said osa 100 Narvast, Sillamäelt, Kiillast, Viljandimaalt, Tartust, Harjumaalt ja Tallinnast kohale sõitnud last.


SEB Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi selgitas: "Suursportlastega kohtumine on lastele innustuseks! Olen kindel, et lumerohke talv ja tänane võistluskogemus süstivad suusapisiku paljudesse lastesse ning nii mõnigi varjupaiga laps leiab endale suusatamises hobi millele pühenduda. Täna saavad spordist tulevast positiivset energiast osa ka lapsed, kellel muidu selleks võimalusi ei ole. Meie lapsed teevad usinalt juba ka ettevalmistusi, et annetajate abiga soetatud suuskadel osaleda veebruaris Tartu Maratoni lastesõitudel"

Viiene Mari jagas võistlusraja ääres seistes oma vaimustust ja imestust: „On ju nii, et need sportlased on palju treeninud ja on väga-väga tugevad,“ ja hetkelise mõttepausi järel lisas: „Nad on vist nii tugevad, et jaksavad isegi Pipi Pikksuka hobuse üles tõsta, eks! Ja mina treenin ka niiiiiiii palju! “

Turva- ja asenduskodudes peatuvate laste väljasõit Otepää murdmasuusatamise MK-etapile sai teoks mittetulundusühingu SEB Heategevusfond eestvedamisel ja toetusel.

Lisainfo:
Detsembris algas heategevuskampaania “500 turvakodulapsele korralikud talveriided!”, mille raames kogutavate vahenditega soetatakse lastele korralikud ülerõivad – joped, suusapüksid, tunked ning mütsid, sallid ja kindad. Lumi lisas: „Värske lumi ei jäta ühtegi last ükskõikseks - nad leiavad alati võimaluse lumeingli või lumememme tegemiseks ning lumesõja pidamiseks. Talverõõmude nautimiseks pole lumi kunagi liiga märg, ilm liiga külm ega tuul liiga tugev. Meie täiskasvanutena saame hoolitseda selle eest, et lastel oleks seljas ilmale vastavad riided.“ 
Tänaseks on laste heaks teinud annetuse juba enam kui 6500 inimest ning kokku on kogutud 37 853 eurot. Kampaania kestab jaanuari lõpuni ja selle tulemused saavad teatavaks 29. jaanuaril 2012.

MTÜ SEB Heategevusfond on loodud vanemliku hoolitsuseta laste heaks, et toetada nende arengut ja toimetulekut. Fond kogub annetusi ja teostab aasta ringi mitmesuguseid projekte turvakodudes peatuvate laste toetuseks, toetab kasuperede nõustamist, annab välja stipendiume ja koordineerib mentor-programmi.

Allikas: Neljas

Участвуй Благодарим Вас за помощь, если Вы уже поддержали нашу благотворительную программу или планируете сделать это в будущем! Заключите договор на постоянное платежное поручение на сумму 3 евро в месяц или помогите разовым пожертвованием.