Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Sportlik perepäev juhib tähelepanu vanemliku hooleta laste pereotsingutele

Eesti Elu.ee

MTÜ Oma Pere koos Paide linna ja SEB Heategevusfondiga ootavad kõiki laupäeval, 2. juunil Eestimaa südames Paides, kus kõnnitakse üheskoos selle nimel, et iga laps saaks kasvada turvalises peres.

Praegu elab Eesti lastekodudes üle tuhande lapse, mida on väikese Eesti kohta selgelt liiga palju. „Kõik saab alguse meie hoiakutest," ütles perepäeva üks korraldaja Sigrid Petoffer. „Kui me eelistame vanemliku hoolitsuseta lapse abistamisel asutusele perekonda ja loome peredele võimalused saada igakülgset tuge, siis on suurem tõenäosus leida lapsele kasvamiseks uus pere."

Sportlik perepäev algab kell 10.30 registreerimisega Paide Keskväljakul, seejärel saadavad Paide linnapea Kaido Ivask ja ürituse patroon Heinz Valk kõndijad 3,5 km ja 5 km rajale. Väikestele lastele võib kaasa võtta ratta või lapsevankri. Kõikide registreerijate vahel loositakse välja kolm ajakirja Pere ja Kodu 6-kuulist tellimust. Igat kõndijat ootab Paide vallimäel diplom ja soe supp. Kuni kella neljani jätkub vallimäel tegevust kogu perele: kontsert, seiklusrada, keskaegne mõõgavõitlus, ajakeskuse külastamise võimalus, batuut, näomaalingud, Lõvi Leo ja palju muudki põnevat. Üritus on osalejatele tasuta v. a ajakeskuse külastus.

Samal ajal on Paide kultuurimajas avatud ainulaadne Oma Pere fotonäitus "Lapsed sünnivad südames", mille fotod on teinud Katrina Tang ja tekstid on kirjutanud Helen Michaels. Fotonäitus on läbilõige erinevatest Eestimaa peredest, keda ühendab märkimisväärne panus vanemliku hoolitsuseta laste heaks.

Paide Kultuurikeskuse direktor Ülle Müller väljendab heameelt, et MTÜ Oma Pere on valinud just Paide nii suurepärase sündmuse toimumise kohaks ja kutsub kõiki Paide Kultuurikeskusesse erakordset fotonäitus "Lapsed sünnivad südames" vaatama ning julgustab kõiki osalema meeleolukal päeval 02.juunil Paides.

Üritust toetavad: Hasartmängumaksu Nõukogu, Uniprint, Kribistaja, Digifoto, Paide Kultuurikeskus, Katrina Tang, Helen Michaels, Pere ja Kodu, Louder, Mölndal Second Hand, Paide linn, Paide Avatud Noortekeskus, Mia (Kersti Kukk), Wittenstein, Põltsamaa Felix, Ove ja Alo-Indrek Võsu, Kaitseliit Järvamaa Malev Paide Üksikkompanii, Paide Vesi, Eesti Pagar ja Pakendikeskus.

Allikas: Eesti Elu.ee

Участвуй Благодарим Вас за помощь, если Вы уже поддержали нашу благотворительную программу или планируете сделать это в будущем! Заключите договор на постоянное платежное поручение на сумму 3 евро в месяц или помогите разовым пожертвованием.