Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Sportlik perepäev juhib tähelepanu pere tähtsusele lapse elus

Kuulutaja

MTÜ Oma Pere koos Paide linna ja SEB Heategevusfondiga ootavad kõiki laupäeval, 2.juunil Eestimaa südames Paides, kus üheskoos kõnnitakse mõtteviisi toetuseks, et iga laps saaks kasvada turvalises peres.

Praegu elab Eesti lastekodudes üle tuhande lapse, mida on väikese Eesti kohta selgelt liiga palju. ,,Kõik saab alguse meie hoiakutest," ütles perepäeva üks korraldaja Sigrid Petoffer. ,,Kui me eelistame vanemliku hoolitsuseta lapse abistamisel asutusele perekonda ja loome peredele võimalused saada igakülgset tuge, siis õn suurem tõenäosus leida lapsele kasvamiseks uus pere."

Sportlik perepäev algab kell 10.30 registreerimisega Paide Keskväljakul, seejärel saadavad Paide linnapea Kaido Ivask ja ürituse patroon Heinz Valk kõndjjad 3,5 km ja 5 km rajale. Väikestele lastele võib kaasa võtta ratta või lapsevankri. Kõikide registreerijate vahel loositakse välja kolm ajakirja Pere ja Kõdu 6-kuulist tellimust. Igat kõndjjat ootab Paide vallimäel diplom ja soe supp. Kuni kella neljani jätkub vallimäel tegevust kogu perele: kontsert, seiklusrada, keskaegne mõõgavõitlus, ajakeskuse külastamise võimalus, batuut, näomaalingud, Lõvi Leo ja palju muudki põnevat. Üritus on osalejatele tasuta v. a ajakeskuse külastus.

Samal ajal on Paide kultuurimajas avatud ainulaadne Oma Pere fotonäitus "Lapsed sünnivad südames", mille fotod on teinud Katrina Tang ja tekstid on kirjutanud Helen Michaels. Fotonäitus on läbilõige erinevatest Eestimaa peredest, keda ühendab märkimisväärne panus vanemliku hoolitsuseta laste heaks.

Allikas: Kuulutaja

 

Участвуй Благодарим Вас за помощь, если Вы уже поддержали нашу благотворительную программу или планируете сделать это в будущем! Заключите договор на постоянное платежное поручение на сумму 3 евро в месяц или помогите разовым пожертвованием.