Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Pühadeaegsed annetused: ämblikmehepidžaamast pulssoksümeetrini

Lääne Elu

Jõulud on aeg, mil mõeldakse puudustkannatajaile rohkem kui ülejäänud aasta jooksul. Lääne Elu uuris, milliseid heategevuskampaaniaid ja aktsioone on tänavu pühade aegu Haapsalus ja kogu Läänemaal.

Haapsalu toidupank

Möödunud ja ülemöödunud nädalavahetusel olid Haapsalu Rimis ja Selveris väljas toidupanga vabatahtlikud, kelle kätte said soovijad annetada toitu puudust kannatavaile peredele.

Haapsalu toidupanga esindaja Erna-Mare Saare sõnul sai kokku 1937 ühikut toidukaupa. Enim maiustusi, piparkooke, konserve ja makarone. "Oli ka kergesti riknevaid asju, näiteks mandariine — need jagasin kohe pärast kogumist laiali," lisas Saar.

Ülejäänud toidukraamist pandi selle nädala jooksul kokku sadakond jõulupakki, mis jagati laiali peamiselt Haapsalu, aga ka teistele Läänemaa vähekindlustatud lastega peredele. Abivajajad selgitas välja Haapsalu linnavalitsuse sotsiaalosakond.

Saare sõnul piisab jõulueelsel ajal toidupangas vabatahtlikke, igaks päevaks on paar inimest. "Terve nädala töötasime, hilja õhtuni välja," lisas ta.

Haapsalu toidupanga projektijuhi Terje Marie Vihuri sõnul püstitati möödunud nädalavahetusel Haapsalu Rimi toidukogumisrekord — 4-5 banaanikastitäit.

Jõulusoovide puu

MTÜ SEB Heategevusfond täidab 51 Haapsalu hoolekandekeskuse lapse personaalse jõulukingisoovi.

Heategevusfond kogus soovid kokku lastekodutöötajate vahendusel. "Rääkisin neile legendi valgest naisest, kes ilmus meie hoovi ja ütles, et kõik lapsed peavad paberile panema kolm soovi," seletas hoolekandekeskuse huvijuht Priit Matt.

Matt selekteeris kolmest soovist sobivaima ja edastas selle heategevusfondile. "Kui inimene tahab tahvelarvutit, aga ei tea, mis see ongi, siis valin midagi muud," seletas Matt,

Milline kolmest soovist tõeks saab, lapsed-noored ise veel ei tea.

Kinkide soodsa hinnaga hankimise ja kenasti pakendamise ning laiali saatmise eest vastutas Selver.

Selveri avalike suhete juhi Annika Vilu sõnul annetasid Haapsalu laste heaks peamiselt eraisikud, kingitusi soetati u 2500 euro eest. "Mitu suurt kinki saab ka hoolekandekeskus, et lapsed saaksid neid ühiselt kasutada. Näiteks kaks kodukino komplekti, jooksulint ja poksikott," lisas Vilu.

"Hinnapiiri ei olnud. Püüdsime võimalikult täpselt. Näiteks üks laps tahtis merisiga, aga sai loomapoe kinkekaardi. Mõne asja pidime välismaalt tellima," ütles Vilu.


Üle Eesti kingivad ehitusettevõtted E&G ja Nordicvent ning kirjastus Loogiline Eesti lastekodudele 61 Cashflow' mängu. Et lapsed mängust sotti saaksid, plaanitakse tuleva aasta alguses kõigi kingisaajatega mõned korrad ka mängimas käia.

Lauamängud jõudsid Läänemaale neljapäeval.

Koos on kergem

Rannarootsi Selver kogub raha Läänemaa haiglale laste raviks meditsiinilise kaalu, automaatsüstla ja pulssoksümeetri soetamiseks.

,,Muidu tuleks need ikkagi osta, aga vajalike asjade pingejärjekorraks jääks mõni täiskasvanute asi ette — nüüd saame lastele vajaliku eelisjärjekorras," ütles Läänemaa haigla ravijuht Kai Tennisberg.

Selver on kampaaniat "Koos on kergem" korraldanud kümme aastat, iga Selver kogub raha oma maakonna lastehaiglale või haigla lasteosakonnale. Haapsalus käib kampaania kolmandat aastat— sest peale, kui Selver siia tuli.

Mullu koguti Läänemaa haiglale 2110 eurot hingamisaparaadi ostuks.
/---/

Allikas: Lääne Elu

Участвуй Благодарим Вас за помощь, если Вы уже поддержали нашу благотворительную программу или планируете сделать это в будущем! Заключите договор на постоянное платежное поручение на сумму 3 евро в месяц или помогите разовым пожертвованием.