Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Personaalsed kingitused vanemliku hoolitsuseta lastele

Neljas

Juba varavalges võttis jõulutaat oma furgooni peale suure hulga kingitusi, et viia need Eestimaa vanemliku hoolitsuseta lastele. Kõigi asendus- ja turvakodudes viibivate laste jõulusoovid on tänaseks täidetud ning Jõulusoovide puu projekti kingituste kogumaksumus on 42 919 eurot. Pilte 1200-st jõulukotti pakitud kingitusest saab vaadata www.heategevusfond.ee/joulupuu.

SEB Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi: „Neljandat aastat järjest täidame annetajate abiga nende laste jõulusoovid, kelle koduks on asendus- või turvakodu. Kahjuks ei ole alati meie võimuses muuta seda, miks laps ei saa kasvada oma kodus, kuid heade eestimaalaste abiga saame tuua pisut rõõmu lapse silmadesse, kui ta avab jõuluõhtul oma kingipaki.“

Kingituste pakkijad lähenesid iga lapse soovile personaalselt ja soovide täitmisel peeti nõu ka asenduskodude kasvatajatega. Eesti on piisavalt väike ja nii on võimalik personaalselt suhelda iga abivajajaga ning kinkida lapsele täpselt seda, mida ta soovinud on.

Laste unistused olid väga erinevad. Soovide nimekirjas oli pehmeid mängukarusid ja nukke, Lego-komplekte, kirjusid käpikuid, MP3-mängijaid ja mobiiltelefone. Spordipoisid ja - tüdrukud soovisid uusi spordivahendeid: kelke, uiske ja suuski, jalgpallivarustust, poksikotte jpm. Kalapüügivarustus, binokkel, loodusteemaline raamat, habemeajamisaparaat ja tõukeratas – see on vaid osa laste põnevatest soovidest. Populaarsed olid ka potid ja pannid, mis on tarvilikud iseseisvat elu alustavatele noortele. Oli ka hobidest ajendatud soove, näiteks akustiline kitarr või bassksülofon.

Neljandat aastat järjest kogus MTÜ SEB Heategevusfond vanemliku hoolitsuseta laste unistused kokku Jõulusoovide puule (www.heategevusfond.ee/joulupuu). Enam kui kahe tuhande annetaja abiga täideti 1200 lapse unistused ning lisaks veel ka peremajade soovid.

MTÜ SEB Heategevusfond on loodud vanemliku hoolitsuseta laste heaks, et toetada nende arengut ja toimetulekut. Fond kogub annetusi ja teostab aasta ringi mitmesuguseid projekte turva- ja asenduskodudes peatuvate laste heaks, toetab kasuperede nõustamist, annab välja stipendiume ja koordineerib Mentor-programmi.

Allikas: Neljas

Участвуй Благодарим Вас за помощь, если Вы уже поддержали нашу благотворительную программу или планируете сделать это в будущем! Заключите договор на постоянное платежное поручение на сумму 3 евро в месяц или помогите разовым пожертвованием.