Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Personaalsed kingitused vanemliku hoolitsuseta lastele

Koit

Juba varavalges võttis jõulutaat oma furgooni peale suure hulga kingitusi, et viia need Eestimaa vanemliku hoolitsuseta lastele. Kõigi asendus- ja turvakodudes viibivate laste jõulusoovid on tänaseks täidetud ning Jõulusoovide puu projekti kingituste kogumaksumus on 42 919 eurot. Pilte 1200-st jõulukotti pakitud kingitusest saab vaadata www.heategevusfond.ee/joulupuu.

SEB Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi: „Neljandat aastat järjest täidame annetajate abiga nende laste jõulusoovid, kelle koduks on asendus- või turvakodu. Kahjuks ei ole alati meie võimuses muuta seda, miks laps ei saa kasvada oma kodus, kuid heade eestimaalaste abiga saame tuua pisut rõõmu lapse silmadesse, kui ta avab jõuluõhtul oma kingipaki.“

Kingituste pakkijad lähenesid iga lapse soovile personaalselt ja soovide täitmisel peeti nõu ka asenduskodude kasvatajatega. Eesti on piisavalt väike ja nii on võimalik personaalselt suhelda iga abivajajaga ning kinkida lapsele täpselt seda, mida ta soovinud on.

Laste unistused olid väga erinevad. Soovide nimekirjas oli pehmeid mängukarusid ja nukke, Lego-komplekte, kirjusid käpikuid, MP3-mängijaid ja mobiiltelefone. Spordipoisid ja - tüdrukud soovisid uusi spordivahendeid: kelke, uiske ja suuski, jalgpallivarustust, poksikotte jpm. Kalapüügivarustus, binokkel, loodusteemaline raamat, habemeajamisaparaat ja tõukeratas – see on vaid osa laste põnevatest soovidest. Populaarsed olid ka potid ja pannid, mis on tarvilikud iseseisvat elu alustavatele noortele. Oli ka hobidest ajendatud soove, näiteks akustiline kitarr või bassksülofon.

Neljandat aastat järjest kogus MTÜ SEB Heategevusfond vanemliku hoolitsuseta laste unistused kokku Jõulusoovide puule (www.heategevusfond.ee/joulupuu). Enam kui kahe tuhande annetaja abiga täideti 1200 lapse unistused ning lisaks veel ka peremajade soovid.

MTÜ SEB Heategevusfond on loodud vanemliku hoolitsuseta laste heaks, et toetada nende arengut ja toimetulekut. Fond kogub annetusi ja teostab aasta ringi mitmesuguseid projekte turva- ja asenduskodudes peatuvate laste heaks, toetab kasuperede nõustamist, annab välja stipendiume ja koordineerib Mentor-programmi.

Fjodori garaaž

Kuigi detsembri alguseks oli enamik jõulusoovide puul rippuvatest unistustest juba täidetud, osutus mõtte soovi teostamine esialgsest keerulisemaks. Päkapikud olid varakult märganud ühe väikese poisi üsna tavapärasena tundunud soovi, mida kõhe siiski täita ei õnnestunud.

5-aastase Fjodori sooviks oli saada oma mänguautodele garaaž, kuhu autod õhtuti turvaliselt «koju» kutsuda. Et sellesarnast poest leida ei olnud, otsustasid suured ja väikesed päkapikud selle oma usinate näppudega ise meisterdada. Kähe õhtuga valmiski kuue garaažiboksi ja teisel korrusel asuva varjualusega ehitis, kuhu autod mööda kaldteed sõita saavad.

Pisipoisi soovi täitmiseks palus SEB Heategevusfondi valvepäkapikk Triin Lumi abi oma headelt koostööpartneritelt Age reklaamibüroost.

Age Reklaam OÜ koostöös Vivendi puidu- ja paberistuudio päkapikkudega on väga rõõmsad, et said jõulusoovide puu täitmisele kaasa aidata. Algul tundus reklaamibüroo projektijuhile omavalmistatud garaaži mõte isegi hirmutav, sest tänapäeval muretseb ka jõuluvana kingitused enamasti poest. Seepärast tundus väikeste meeste «autotööstusega» konkureerimine suure väljakutsena. Siiski oldi valmis käed külge lööma, sest käsitsi tehtu seljatab masstoodangu oma unikaalsuse ja erilisusega.

Jõulusoovide puu (www.heategevusfond.ee/ jõulupuu) on MTÜ SEB Heategevusfondi eestveetav ja paljude eraisikute ning firmade abil elluviidav projekt, mille abil teha igale lastekodulapsele just tema unistuste jõulukingitus. Kõigi maakondade lastekodulaste unistusi koondav jõulusoovide puu on üleval Delfi portaalis. Selver püüdis koos heade partnerite abiga leida just lapse soovile vastava kingituse ning kahel jõulueelsel nädalal pakiti Selveri kontoris enam kui 1000 jõulupakki, mis jõudsid jõulupidude ajaks igasse lastekodusse.
/---/

Allikas: Koit

Участвуй Благодарим Вас за помощь, если Вы уже поддержали нашу благотворительную программу или планируете сделать это в будущем! Заключите договор на постоянное платежное поручение на сумму 3 евро в месяц или помогите разовым пожертвованием.