Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Perepäev toetab vanemliku hooleta lapsi

Järva Teataja

MTÜ Oma Pere koos Paide linna ja SEB Heategevusfondiga ootavad kõiki laupäeval, 2. juunil Eestimaa südames Paides, kus kõnnitakse üheskoos selle nimel, et iga laps saaks kasvada turvalises peres.

Praegu elab Eesti lastekodudes üle tuhande lapse. «Kõik saab alguse meie hoiakutest,» selgitas perepäeva üks korraldaja Sigrid Petoffer. «Kui eelistame vanemliku hoolitsuseta lapse abistamisel asutusele perekonda ja loome peredele võimalused saada igakülgset tuge, siis on suurem tõenäosus leida lapsele kasvamiseks uus pere.»

Sportlik perepäev algab kell 10.30 registreerimisega Paide keskväljakul, seejärel saadavad Paide linnapea Kaido Ivask ja ürituse patroon Heinz Valk kõndijad 3,5 km ja 5 km rajale. Väikestele lastele võib kaasa võtta ratta või lapsevankri.

Kõikide registreerujate vahel loositakse välja kolm ajakirja Pere ja Kodu kuuekuulist tellimust. Igat kõndijat ootab Paide Vallimäel diplom ja soe supp.

Kuni kella 16ni jätkub Vallimäel tegevust kogu perele: kontsert, seiklusrada, keskaegne mõõgavõitlus, ajakeskuse külastus, batuut, näomaalingud, Lõvi Leo.

Üritus on tasuta (v. a ajakeskuse külastus).

Samal ajal on Paide kultuurimajas avatud ainulaadne Oma Pere fotonäitus «Lapsed sünnivad südames», mille fotod on teinud Katrina Tang ja tekstid kirjutanud Helen Michaels. Fotonäitus on läbilõige Eesti peredest, keda ühendab märkimisväärne panus vanemliku hoolitsuseta laste heaks.

Allikas: Järva Teataja

Участвуй Благодарим Вас за помощь, если Вы уже поддержали нашу благотворительную программу или планируете сделать это в будущем! Заключите договор на постоянное платежное поручение на сумму 3 евро в месяц или помогите разовым пожертвованием.