Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Varjupaikade lapsed said endale suusad

ERR Uudised

Nõmme spordikeskuses jagati täna vanemliku hooleta jäänud lastele suusavarustust ning nii mõnigi neist pani suusad alla elus esimest korda.

Nõmmel oli täna üle- ja allameetrimehi laste varjupaikadest üle Eesti ning nende ootel kasvas lumehangedest välja suusamets, vahendas "Aktuaalne kaamera". 

Sada suusakomplekti osteti SEB kampaaniaga "Muretseme laste varjupaikadele suusad" kogutud annetuste eest ja edasi rändavad need laste varjupaikadesse üle Eesti.

Kuna paljud said suusarõõmu tunda esimest korda elus, olid ka kokkupuuted maaga kerged tulema. Ja kui jalad, suusad ja kepid lausa umbsõlme moodustasid, kulus õpetus marjaks ära.

Suuskadel püsida püüdev Kadi ütles, et kõige raskem on tasakaalu hoidmine, kuid tuli sellega siiski toime. 

Jaanus, kes pärast kooli veedab aega Tartu turvakodu päevakeskuses, ütles aga, et sealsetele lastele on see tõeline elamus. "Nad saavad esimest korda tõesti suusad alla, nad tunnevad, mis asjad need suusad on ja kuidas nendega sõita," lausus ta.

Ka pärnakatel on olemas küll tõukekelgud ja uisud, aga suuski polnud seni neilgi. Pärnu Pereabikeskuse kasvataja Jaana Loob ütles, et eelmisel aastal käisid nad palju uisutamas, kuna varustus oli olemas, nüüd aga lisandusid suusatarbed ja see teeb neile palju rõõmu.

Instruktor Jaan Vahar kinnitas, et tal jääb neid lapsi vaadates suu ammuli, sest neil on selline vägi sees. "Kui need lapsed korralikult välja treenida, siis Veerpalu enam keegi ei mäleta pärast," usub Vahar. 

Esimene suurem sõit uhiuute suuskadega seisab soovijatel ees juba Tartu minimaratonil.

Allikas: ERR Uudised

Участвуй Благодарим Вас за помощь, если Вы уже поддержали нашу благотворительную программу или планируете сделать это в будущем! Заключите договор на постоянное платежное поручение на сумму 3 евро в месяц или помогите разовым пожертвованием.