Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Mary Poppins integratsiooniprogrammis

Neljas

Pühapäeval, 15. aprillil sõitsid turvakodude lapsed üle Eesti kokku Tartusse Vanemuise teatrisse, et osa saada lavastusest Mary Poppins ja ringkäigust teatri lavatagustesse ruumidesse.Vanemuises lavale toodud Mary Poppins on üks populaarsemaid lastemuusikale ning täna said etendusest osa ka 150 turvakodu last Tartust, Tallinnast, Viljandist, Harjumaalt ja Ida-Virumaalt koos saatjatega.Pärastlõunal teatrimajja jõudes ootas lapsi ees elamusterohke ringkäik teatrimaja tagaruumidesse. Lastel oli võimalus kiigata lavale ja orkestriruumi, kus olid käsil viimased ettevalmistused etenduseks: grimmitoas tehti Mary Poppinsile grimmi ning näitlejate garderoobides kees etenduse eel vilgas elu. Ringreisil teatrimaja tagaruumidesse jagati ka põnevaid seikasid teatrimaja argipäeva tegemistest. Lapsed olid rõõmsalt elevil, et said olla osa lavastuse ettevalmistusest. „Ma olen esimest korda täna siin teatris! Mu klassivennad on käinud Hispaanias ja mujal kaugemal, aga nad pole kunagi saanud öelda lava taga esimest tervitust etenduse peaosatäitjatele,” arvas kaheteistkümnene Juhan.Etenduse eel ootas lapsi kohvikus ka kõhutäide, et etenduse ajal ja koduteel nälg näpistama ei hakkaks. Suur oli laste imestus, kui nende seltsi tulid Hanna-Liina Võsa ja Andres Mähar, kes jagasid heal meelel autogramme noorte austajate kavalehtedele.
6-aastane Tuuli, kes sai etendusele tulla oma sünnipäeval, sosistas ärevusega hinges vaevukuuldavalt Mary Poppinsi osatäitjale, et ta ei saanud öösel õigupoolest magadagi, sest nägi enne etendusele tulemist unes Mary Poppinsit!

SEB Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi: „Omal moel on meie pühapäevane teatrikülastus kui killuke integratsiooniprogrammist. Kuigi etendus oli eestikeelne, siis Ida-Virumaalt kohale sõitnud venekeelse emakeelega lastele oli muusikakeel arusaadav ja teatrikülastus suureks elamuseks. Suur rõõm on avardada laste maailmapilti – paljud lapsed olid teatris esimest korda.”Allikas: Neljas

Участвуй Благодарим Вас за помощь, если Вы уже поддержали нашу благотворительную программу или планируете сделать это в будущем! Заключите договор на постоянное платежное поручение на сумму 3 евро в месяц или помогите разовым пожертвованием.