Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Mänguterapeut õpetab mänguga viha võitma

Pärnu Postimees

Pärnus Scandic Rannahotelli konverentsikeskuses on käimas kahepäevane üle-eestiline laste turvakodude töötajate koolitus „Mänguterapeutilised tehnikad vihaga toimetulekul”, mida viib läbi professionaalne mänguterapeut Emma Moat Inglismaalt.

Kursus tutvustab mänguterepeutilisi lähenemisviise, mille eesmärk on aidata lapsel endas toimuvast teadlikuks saada ning oma emotsioone ja mõtteid väljendada.

Koolitusest võtavad osa seitsme laste varjupaiga töötajad Pärnust, Tartust, Tallinnast, Harjumaalt ja Ida-Virumaalt. See toimub MTÜ SEB Heategevusfond eestvedamisel ja sel korral koostöös Annely Sootsi Koolituse Tervisekooliga.

SEB Heategevusfondi tegevjuhi Triin Lumi ütlust mööda on väga oluline toetada turvakodudes töötavate inimeste enesearengut, et neil oleks rohkem teadmisi sellest, kuidas olla lapsele toeks tema kriisihetkel – et neid paremini mõista ja aidata.

“Üks suuremaid väljakutseid turvakodude töötajatele on lapsed, kes kasutavad oma haigetsaamise, viha ja agressiivsusega toimetulekuks meetodeid, mis teisi või neid endid kahjustavad,” rääkis Lumi.

Koolitaja Emma Moat on hariduselt õpetaja, kes pärast õpinguid töötas 14 aastat eri kirjastustes Inglismaal. Mõistes, et tema tõeline kutsumus on töötada lastega, eriti individuaalteraapia rahutute lastega, läbis ta Ühendkuningriigi suurima mänguteraapia assostiatsiooni (PTUK) mänguterapeudi väljaõppe. Tal on Warwicki Ülikooli BA kraad draama ja hariduse alal ning ta on omandamas praktikal põhineva mänguteraapia diplomit Mängu- ja Lapsepsühholoogia Akadeemias (Academy of Play and Child Psychology).

Allikas: Pärnu Postimees

Участвуй Благодарим Вас за помощь, если Вы уже поддержали нашу благотворительную программу или планируете сделать это в будущем! Заключите договор на постоянное платежное поручение на сумму 3 евро в месяц или помогите разовым пожертвованием.